Home Kategorie Jedzenie Nigdy nie podgrzewaj żadnego z tych produktów. Może Cię to nawet zabić.

Nigdy nie podgrzewaj żadnego z tych produktów. Może Cię to nawet zabić.

Sprzęty kuchenne, jak mikrofalówki, piekarniki czy miksery sprawiają, że gotowanie jest o wiele łatwiejsze i o wiele szybsze niż metody sprzed lat.

Nie pieczemy już posiłków nad ogniskiem i nie rozdrabniamy przypraw tłuczkiem. We wszystkim pomagają nam nowoczesne urządzenia.

Jednym z takich „ułatwiających życie” wynalazków jest kuchenka mikrofalowa. Dzięki niej możemy piec, gotować czy podgrzewać jedzenie w ciągu kilku minut, a nawet sekund. Prawdziwa magia. Korzystamy z niej mimo iż wiemy, że metoda działania mikrofalówek nie jest korzystna dla naszego zdrowia. To jednak nie wszystko. Istnieją pokarmy, których pod żadnym pozorem nie możemy podgrzewać w mikrofalówce.

#1. Kurczak

m1

Podgrzewanie już przygotowanego kurczaka w mikrofalówce, np. na następny dzień może spowodować zmiany jego naturalnych struktur białkowych, co może być niebezpieczne dla zdrowia i przewodu pokarmowego. Jeśli już musisz podgrzewać kurczaka w mikrofalówce, upewnij się, że robisz to w niskiej temperaturze i nie przez długi czas.

#2. Grzyby

m2

Grzyby mogą powodować niestrawność, a nawet wywoływać problemy z sercem. Nie podgrzewaj ich ponownie i wyciągaj je z potraw, które chcesz umieścić w mikrofalówce.

#3. Ziemniaki

m3

Podgrzewanie ziemniaków w mikrofalówce niszczy niemal wszystkie podstawowe składniki odżywcze tego warzywa. Co grosza, może przyczynić się to do rozwoju szkodliwych substancji chemicznych.

#4. Jaja

m4

Gotowane, jajecznica lub jajka sadzone – gdy następnym razem wrzucisz je do mikrofali, mogą przerodzić się w coś śmiertelnie niejadalnego.

#5. Szpinak

m5

Naładowany ważnymi składnikami odżywczymi szpinak zawiera głównie naturalne azotany. Po ponownym podgrzaniu zmieniają się one w azotyny, które w naszym organizmie wyzwalają komórki nowotworowe. Jedz szpinak zaraz po przygotowaniu tak, aby żadne resztki nie były podgrzewane.

#6. Seler

m6

Tak samo, jak szpinak również seler zawiera azotany, które po podgrzaniu mogą być przyczyną raka. Pamiętaj więc, aby nie podgrzewać go powtórnie.

#7. Buraki

m7

Zazwyczaj najlepiej spożywać je po wstępnym przygotowaniu. Podgrzewanie zabija ich składniki odżywcze, a nawet może sprawić, że staną się niejadalne i rakotwórcze.

Spacer z alpakami
Spacer z alpakami
23,99 zł
40,00 zł
Oferta zakończona!
Alpakoterapia: spacer z alpakami dla 2 osób od 24,99 zł i więcej opcji w Ośrodku Ikarion (do -38%)

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz