Home Kategorie Jedzenie Nie uwierzysz, ale herbata przygotowana na bazie tego nietypowego składnika ma niespotykane właściwości zdrowotne. Koniecznie ją wypróbuj

Nie uwierzysz, ale herbata przygotowana na bazie tego nietypowego składnika ma niespotykane właściwości zdrowotne. Koniecznie ją wypróbuj

Nie uwierzysz, ale herbata przygotowana na bazie tego nietypowego składnika ma niespotykane właściwości zdrowotne. Koniecznie ją wypróbuj

Pewnie zauważyliście, że nieobrana kolba kukurydzy opleciona jest cieniutkimi, złocistymi „nitkami” – jest to tak zwany jedwab kukurydziany.

Przygotowanie herbaty na bazie jedwabiu kukurydzianego nie jest wcale trudne, wystarczy gotować go przez kilka minut w wodzie. Jej smak nie będzie raczej zachwycający, lecz można go poprawić dowolnym, naturalnym słodzikiem, na przykład miodem, syropem klonowym lub stewią.

Zdobycie jedwabiu kukurydzianego nie musi oznaczać zakupu kolb kukurydzianych, gdyż jest on dostępny w formie herbat instant, które wystarczy zalać gorącą wodą. Warto korzystać z dobrodziejstw natury, zwłaszcza jeśli chcesz poprawić swój stan zdrowia.

Właściwości herbaty z jedwabiu kukurydzianego

Leczy infekcje układu moczowego i rozpuszcza kamienie nerkowe

Herbata z jedwabiu kukurydzianego jest z reguły polecana osobom cierpiącym z powodu infekcji układu moczowego, gdyż posiada lekkie właściwości diuretyczne – dzięki temu organizm szybciej i efektywniej wypłukuje bakterie. Równie dobrze sprawdza się w rozpuszczaniu kamieni nerkowych.

Obniża ciśnienie krwi

Wiele leków na nadciśnienie jest diuretykami i jak wszystkie medykamenty mogą wywoływać efekty uboczne. Herbata z jedwabiu kukurydzianego jest w stu procentach naturalna i nie wywołuje reakcji niepożądanych, lecz jeśli cierpisz z powodu nadciśnienia skonsultuj stosowanie napoju ze swoim lekarzem. 

Zmniejsza artretyczne bóle stawów

Uważa się, że herbata z jedwabiu kukurydzianego jest skutecznym lekiem na bóle stawów wywołane artretyzmem. Pacjenci z tym schorzeniem borykają się także z licznym obrzękami i zesztywnieniem stawów. Objawy bólowe można złagodzić, wypijając trzy szklanki herbaty dziennie. Gdy zauważysz poprawę zmniejsz częstotliwość spożywania napoju do jednego razu dziennie.

Poprawia działanie układu pokarmowego

Omawiana herbata stymuluje wątrobę do wydzielania żółci, której zadaniem jest „rozbijanie” tłuszczu do kwasów tłuszczowych. Ponadto jedwab kukurydziany dostarcza organizmowi wiele cennych składników odżywczych, takich jak selen, niacyna, potas i witamina K.

Zwalcza zmiany skórne

Herbatę z jedwabiu kukurydzianego można również stosować powierzchniowo. Ma właściwości antyseptyczne, dzięki czemu może zapobiec infekcji ran. W medycynie niekonwencjonalnej stosuje się ją także do leczenia wrzodów, wysypek i użądleń – wystarczy nanieść ją na skórę za pomocą płatków kosmetycznych.

Źródło: http://www.healthybuilderz.com/reasons-drink-corn-silk-tea/healthybuilderz.com

Wycena mieszkania
Wycena mieszkania
30,00 zł
39,00 zł
Oferta zakończona!
Wycena mieszkania z analizą średnich cen mieszkań i więcej od 30 zł z urban.one

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz