Home Kategorie Porady Dzięki tej sztuczce nie będziesz musiał kupować imbiru w sklepie. Najzdrowsza oszczędność.

Dzięki tej sztuczce nie będziesz musiał kupować imbiru w sklepie. Najzdrowsza oszczędność.

Imbir jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych i smacznych przypraw, których używamy w gotowaniu. Nie tylko świetnie smakuje, ale ma także mnóstwo korzyści dla zdrowia.

Po pierwsze, imbir używany jest do łagodzenia nudności. Jest on jednym z najlepszych, naturalnych środków zaradczych na mdłości w ciąży. Podobno jest równie skuteczny, jak leki na receptę.

imbir1

Źródło: pinterest.com

Imbir ma też właściwości przeciwzapalne. Jest on idealnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy dużo ćwiczą i chcą zmniejszyć bolesność mięśni po treningu. Można też używać go do zmniejszania bólu i sztywności stawów w przypadku ich zapalenia. Imbir zmniejsza także odczuwanie bólu związanego z miesiączkowaniem.

Najczęściej używa się go do leczenia problemów żołądkowych. Przyspiesza opróżnianie żołądka, co jest korzystne dla ludzi doświadczających dyskomfortu przy jedzeniu. Imbir jest też idealnym rozwiązaniem dla osób cierpiących na niestrawność.

imbir2

Źródło: pinterest.com

Przy tylu korzyściach zdrowotnych warto jeść imbir codziennie. Jest to idealny dodatek do herbaty, domowych lekarstw i gotowania. Dobrą wiadomością jest również to, że można go w łatwy sposób uprawiać w domu.

Aby imbir mógł rosnąć, musisz najpierw udać się do sklepu ogrodniczego. Imbir spożywczy często jest opryskany inhibitorami wzrostu, więc lepiej kupić ten sprawdzony.

Do uprawy imbiru będziesz potrzebować dobrze odsączonej, bogatej ziemi doniczkowej. Sama doniczka powinna być szeroka, ale płytka. Ważne jest, aby korzenie imbiru mogły rosnąć poziomo.

imbir3

Źródło: pinterest.com

Jak uprawiać imbir w domu?

  1. Zanurz korzeń imbiru w wodzie przez noc
  2. Wypełnij doniczkę ziemią i umieść w niej korzeń imbiru zielonymi oczkami ku górze, następnie przykryj ziemią na wysokość 3-5 centymetrów.
  3. Dobrze podlej zawartość doniczki
  4. Umieść tak przygotowaną doniczkę w stosunkowo ciepłym miejscu, osłoniętym od słońca
  5. Regularnie podlewaj roślinę. Imbir rośnie powoli, minie kilka tygodni, zanim zobaczysz pęd

W bardzo prosty sposób możesz sprawić sobie nieskończoną dostawę imbiru do swojego domu. Jest to idealna roślina do uprawy w pomieszczeni. Na dodatek, gdy odetniesz kawałek imbiru, którego potrzebujesz, będzie on rósł dalej!

Źródło: youtube.com

Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
Odgrzybianie i serwis klimatyzacji
23,99 zł
29,99 zł
Oferta zakończona!
Ozonowe odgrzybianie klimatyzacji z kontrolą sprawności za 29,99 zł i więcej opcji w Auto Servis

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz