Home Kategorie Porady Ściskaj ucho klamerką do prania codziennie przez 5 sekund. Efekt Cię zaskoczy.

Ściskaj ucho klamerką do prania codziennie przez 5 sekund. Efekt Cię zaskoczy.

Każdy z nas doświadcza czasem bólu w różnych miejscach ciała i jest to zupełnie normalne. Nie każdy jednak chce podawać już osłabionemu organizmowi leki przeciwbólowe.

Istnieje jednak niekonwencjonalna metoda pobudzenia organizmu do sprawniejszego działania i opiera się ona na wykorzystaniu klamerek do prania.

Wszystko, co musisz zrobić, aby pomóc swojemu ciału, to umieścić klamerki na dosłownie chwilę w odpowiednich miejscach na uchu. Według Helen Chin Lui, która od lat zajmuje się niekonwencjonalnymi metodami leczenia oraz jest cenioną na świecie refleksoterapeutką, twierdzi że ucho to swego rodzaju mapa całego ludzkiego ciała. Wygląd małżowiny usznej przypomina to, jak ułożone jest dziecko w macicy.

Wyróżniamy 6 podstawowych obszarów związanych z określonymi organami i układami.

ucho1

Ściśnij klamerką wybraną część ucha i pobudzaj ukryte możliwości samo leczenia organizmu.

#1. Górna część ucha

ucho2

Najwyższy punkt ucha związany jest z obszarem pleców i ramion. Sumienne stosowanie nacisku zmniejszy nagromadzone w tych miejscach napięcie.

#2. Górna część krzywizny ucha

ucho3

Ta część łączy się z organami wewnętrznymi. Jest to dobra alternatywa dla leków przeciwbólowych, która nie zastąpi jednak wizyty u lekarza.

#3. Górny fragment środkowej części ucha

ucho4

Ten obszar odpowiada za stawy i więzadła. Wywieranie nacisku w tym miejscu powoduje zmniejszenie sztywności stawów oraz łagodzi bóle kręgosłupa.

#4. Dolny fragment środkowej części ucha

ucho5

Naciskanie na to miejsce przyniesie ulgę w przypadku bólu zatok i gardła. Nakładanie na nie klamerki może pomóc przy katarze i zatkanym nosie.

#5. Obszar tuż nad małżowiną

ucho6

Ten punkt połączony jest z układem pokarmowym, a nakładanie na niego klamerki wspomaga trawienie i łagodzi bóle narządów układu trawiennego. Masaż tego miejsca zapobiega problemom gastrycznym.

#6. Płatek ucha

ucho7

Ten obszar łączy się z głową i sercem. Nacisk wywołany na płatek ucha wspomaga prawidłową pracę serca, łagodzi migreny i bóle głowy, które spowodowane są nieprawidłowym ciśnieniem krwi.

Może i brzmi to niedorzecznie, ale nie dowiesz się czy metoda faktycznie przynosi efekty, dopóki nie spróbujesz. Masaż ucha jest bardzo prostą formą terapii, która może zarówno leczyć, jak i zapobiegać.

Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena
Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena
45,99 zł
60,00 zł
Oferta zakończona!
Gokarty: 10, 20 lub 30 min jazdy w Awix RacingArena (do -25%)

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz