Home Kategorie Ludzie Przyczyna śmierci tego mężczyzny jest przerażająca. Lekarze nie chcieli wierzyć w jego wyjaśnienia.

Przyczyna śmierci tego mężczyzny jest przerażająca. Lekarze nie chcieli wierzyć w jego wyjaśnienia.

Dean Wharmby był zawodowym kulturystą, a sylwetki zazdrościło mu wielu mężczyzn. Niestety, Dean prowadził bardzo niezdrowy tryb życia.

Każdego dnia spożywał co najmniej 10,000 kalorii, aby mieć energię na trening i budowanie masy mięśniowej. Taką ilość kalorii o wiele łatwiej dostarczyć organizmowi poprzez niezdrowe produkty. Mężczyzna wiedział o tym i dlatego codziennie jadł mnóstwo fast foodów i pił napoje energetyczne.

Pewnego dnia jego ciało zaczęło odmawiać posłuszeństwa. Zdiagnozowano u niego raka wątroby. Kulturysta był pewien, że to przez ogromne ilości jedzenia, które spożywał dzień w dzień.

Lekarze odkryli jednak pewien szczegół, który miał decydujący wpływ na rozwój jego choroby.

zgon1

Mężczyzna trenował praktycznie codziennie, gdyż jego marzeniem było zbudowanie, jak największej ilości masy mięśniowej. Oprócz treningów, Dean pracował też na siłowni jako trener osobisty.

Z tego też względu pochłaniał codziennie 10,000 kalorii i wypijał 7 – 8 napojów energetycznych.

Dean nie różnił się zbytnio od innych kulturystów. Jego dieta bogata była w jajka, kurczaka i szejki z odżywek białkowych. Największym jego problemem było jednak zamiłowanie do niezdrowego jedzenia i napojów energetycznych.

zgon2

Mężczyzna codziennie odwiedzał McDonald’s na wieczorną przekąskę. W drodze z pracy zjadał dodatkowo pizzę, a później wraz z dziewczyną przygotowywali obfitą kolację.

Taka ilość kalorii i morderczy trening sprawiły, że Dean rozrósł się do potężnych rozmiarów.

zgon3

Pewnego dnia jego ciało powiedziało dość. Dean zaczął cierpieć na wiele różnych dolegliwości. Jednak kiedy lekarze odkryli w jego wątrobie guzy, wiedzieli, że jest to coś poważnego.

Gdy Dean usłyszał diagnozę: rak – natychmiast zmienił swój styl życia. Pierwszym krokiem, który podjął, było odstawienie napojów energetycznych, od których był uzależniony.

Przestał także jeść fast foody. Zrezygnował z czerwonego mięsa i cukru. Zamiast chemioterapii i radioterapii postanowił korzystać tylko z naturalnych produktów i witamin. Proponowano mu chemioterapię i przeszczep wątroby, ale odmówił. Kulturysta powoli tracił masę, ale nie zamierzał się poddawać.

zgon4

Dean był pewien, że wie co wywołało u niego raka.

– „Nie mogę powiedzieć, że to była dieta na sto procent, ale napoje energetyczne na pewno miały w tym swój udział. Podobnie z czerwonym mięsem, w którym w dzisiejszych czasach jest tak wiele chemii” – mówił dziennikarzom.

Czy napoje energetyczne faktycznie mogą wywoływać raka? Dr Dimitri Alden, onkolog z Nowego Jorku, który specjalizuje się w nowotworach wątroby nie jest do końca przekonany.

– „Trudno stwierdzić, czy napoje energetyczne jako grupa produktów, wpływają na powstanie raka wątroby. Zanim wyciągniemy jakiekolwiek wnioski należy spojrzeć na skład napojów, które pił dany pacjent, a także na inne czynniki indywidualne, które są inne dla każdego człowieka” – stwierdził.

zgon5

Po diagnozie partnerka kulturysty, Charlotte Rigby zaczęła podejrzewać, że mogły istnieć inne czynniki, które wywołały chorobę. Podejrzewała, że Dean brał sterydy. Mężczyzna przyznał, że na początku swojej kariery faktycznie przyjmował sterydy anaboliczne.

zgon6

Gdy w 2010 roku zdiagnozowano u niego nowotwór, zajmował się kulturystyką już przeszło 20 lat. Po zmianie diety i złych nawyków oraz dzięki przyjmowaniu dużych ilości witamin, stan Deana zaczął się polepszać. W 2011 roku jego guz praktycznie zniknął.

– „To mnie zgubiło. Poczułem się zbyt pewny siebie. Ponownie dał o sobie znać stary tryb życia” – wyjaśniał Dean.

W 2013 roku mężczyzna nagle…

Kurs online: Majster budowlany
Kurs online: Majster budowlany
79,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Majster budowlany (79 zł) oraz Specjalista budownictwa (159 zł) z certyfikatem z Kar-Group

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
17
Ha ha
Ha ha
10
Wow
Wow
24
Smutny
Smutny
345
Zły
Zły
42

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz