Home Kategorie Porady Stosując te naturalne metody, możesz wypłukać kamienie z nerek – obejdzie się bez operacji!

Stosując te naturalne metody, możesz wypłukać kamienie z nerek – obejdzie się bez operacji!

Stosując te naturalne metody, możesz wypłukać kamienie z nerek – obejdzie się bez operacji!

Kamienie w nerkach mogą tworzyć się z powodu dużej ilości wapnia i wywołują bardzo silny ból. Pacjentom najczęściej zaleca się, by pili duże ilości wody, lecz istnieją także inne metody radzenia sobie z tym problemem.

Woda

Dorośli powinni spożywać minimum dwa litry wody dziennie, lecz ludzie cierpiący z powodu kamieni nerkowych powinni pić jej co najmniej o jeden litr więcej. Nawet jeśli problem ustąpi warto utrzymać większą podaż płynów – będzie to działanie profilaktyczne. Poziom nawodnienia najlepiej poznać po kolorze moczu. Jeśli jest jasnożółty, to Twój poziom nawodnienia jest odpowiedni.

Ocet jabłkowy

Należy zmieszać wodę z dwoma łyżkami stołowymi octu i spożywać napój przed każdym posiłkiem, aż do ustąpienia objawów. Jeżeli Twoje nerki są zdrowe i chcesz ochronić je przed rozwojem kamieni, powinieneś pić napój raz lub dwa razy w tygodniu. Ocet jabłkowy ma zdolność do rozpuszczania kamieni nerkowych, lecz nie mogą być zbyt duże, gdyż nie zostaną wypłukane z organizmu.

Sok cytrynowy

Kwas cytrynowy zawarty w tych owocach zapobiega wytrącaniu się wapnia. Sok z cytryny bardzo skutecznie zabija bakterie i zmniejsza rozmiar kamieni nerkowych, dzięki czemu mogą one opuścić organizm. 

Soda oczyszczona

Ten wszechstronny środek znajduje również zastosowanie w usuwaniu kamieni nerkowych. Wystarczy zmieszać łyżkę stołową sody wraz z 280ml letniej wody i wypić napój. Zasadowy odczyn tego preparatu nadaje większe pH urynie, dzięki czemu ryzyko rozwoju kamieni nerkowych jest znacznie mniejsze.

Sok z bazylią

Zawarty w nim kwas octowy zmniejsza kamienie nerkowe oraz związany z nimi ból i poziom kwasu moczowego. Do przygotowania soku lub herbaty można użyć zarówno suchych jak i świeżych liści bazylii. Napoje przygotowywane na bazie tych liści należy spożywać wielokrotnie w ciągu dnia, lecz nie można przesadzić, ponieważ może dojść do zbyt dużego spadku ciśnienia krwi, obniżenia krzepliwości, a nawet spadku cukru.

Woda kokosowa

Kolejny naturalny preparat na naszej liście, który wspomaga wypłukiwanie kamieni nerkowych z organizmu. Jedyne co trzeba zrobić, to pić ją wielokrotnie w ciągu dnia, by zwiększyć częstotliwość oddawania moczu – dzięki temu kamienie nerkowe znacznie szybciej zostaną rozpuszczone i zostaną wypłukane z organizmu.

Źródło: healthybuilderz.com

eKurs: Specjalista ds. dietetyki
eKurs: Specjalista ds. dietetyki
99,00 zł
299,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Specjalista ds. dietetyki i planowania żywienia z MEN za 99 zł z P&M Management Group (zamiast 299 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz