Home Kategorie Zdrowie 8 typów bólu, które są bezpośrednio związane ze stanem emocjonalnym. Nigdy tego nie ignoruj
12.96K

8 typów bólu, które są bezpośrednio związane ze stanem emocjonalnym. Nigdy tego nie ignoruj

Ból nie zawsze jest jedynie bólem fizycznym. Często odzwierciedla to, co dzieje się w naszej psychice.

Kiedy nie radzimy sobie ze stresem, mamy dużo problemów czy zdarzy się coś przykrego, od razu otrzymujemy od organizmu niepokojące sygnały. Poniżej znajdziesz listę najczęstszych dolegliwości połączonych z zaburzeniami emocjonalnymi. Dowiesz się także, jak sobie z nimi radzić.

#1. Ból głowy

Jest to najczęściej objaw silnego stresu i lęku. Nawracające bóle głowy wywołane emocjami można kontrolować, chociaż nie jest to proste. Warto nauczyć się technik relaksacyjnych i odwrócić uwagę od źródła stresu, np. koncentrując się na czytaniu lub ćwiczeniach.

bol1

#2. Ból karku

Może ciężko w to uwierzyć, ale specjaliści twierdzą, że to właśnie w karku kumuluje się ból powiązany z brakiem umiejętności zapominania urazów i zrozumienia, że nie wszystko można zmienić. Na bóle karku cierpią też ci, którzy cały czas coś sobie wypominają, a przecież każdy z nas ma prawo do błędów. Tutaj nie pomogą masaże, jeśli w końcu nie zrozumiemy, że jesteśmy tylko ludźmi.

bol2

#3. Ból ramion

To typowy problem tych, którzy nie potrafią okazywać emocji. Kumulują w sobie wiele uczuć, w tym tych negatywnych, a potem odczuwają silny ból ramion. Ponownie – trzeba zrozumieć, że ból fizyczny bierze się z bólu emocjonalnego.

bol3

#4. Ból górnego odcinka kręgosłupa

Tego bólu również ciężko się pozbyć, gdyż pojawia się przez uczucie bycia niekochanym, samotnym i niedocenianym.

bol4

#5. Ból dolnego odcinka kręgosłupa

Martwisz się pieniędzmi? Odczuje to dolna część Twojego kręgosłupa.

bol5

#6. Ból łokcia

Im sztywniejszy łokieć, tym sztywniejsze życie prowadzisz. Strach przed zmianami, z góry narzucony rygor i wiele obowiązków. To nie może skończyć się dobrze. Pozwól sobie na nieco swobody.

bol6

#7. Ból ręki

Powiązany jest z niewłaściwym okazywaniem emocji i tym, że nie potrafimy utrzymywać relacji z innymi tak, jakbyśmy chcieli. Może czas poznać kogoś nowego?

bol7

#8. Ból bioder

Biodra połączone są z nogami, a to może oznaczać, że podświadomie obawiasz się ruszyć dalej. Stoisz w miejscu zamiast mienić to, co Ci nie odpowiada.

bol8

Kody rabatowe do RTV Euro AGD 
Kody rabatowe do RTV Euro AGD 
0,00 zł
Oferta zakończona!
Kody rabatowe do RTV Euro AGD 

Twoja reakcja?

Super
Super
42
Ha ha
Ha ha
24
Wow
Wow
23
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz