Home Kategorie Porady Nie miałem pojęcia, że Facebook może być aż tak niebezpieczny, jeśli umieści się tam te informacje. Uważaj.
13.96K

Nie miałem pojęcia, że Facebook może być aż tak niebezpieczny, jeśli umieści się tam te informacje. Uważaj.

Media społecznościowe cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, ale nadal niewiele osób ma pojęcie, że oprócz korzyści, takie strony mają mnóstwo wad, które mogą być niebezpieczne.

Nasze prywatne dane mogę w niepowołanych rękach zostać  wykorzystane przeciwko nam. Dowiedz się jakich informacji lepiej nie umieszczać na Facebooku.

#1. Numer telefonu i data urodzenia

To miłe, gdy znajomi życzą nam wszystkiego najlepszego na Facebooku, ale przydatne jest to także dla internetowych oszustów. Poza tym podawanie do publicznej wiadomości swojego numeru telefonu może skutkować połączeniami od niepowołanych osób.

fb1

#2. Znajomi, którzy nimi nie są

Na Facebooku panuje dziwna moda – każdy chce mieć jak najwięcej znajomych. Nagle ilość stała się ważniejsza od jakości. Jednak, jak wykazał w swoich badaniach profesor Robin Dunbar z Uniwersytetu Oksfordzkiego zaledwie 4,1% znajomych z Facebooka da się określić godnymi zaufania. Warto wspomnieć też, że zaledwie 13,6% znajomych wykaże empatię podczas naszych gorszych dni. Zamiast zbierać znajomych, jak znaczki lepiej zadbać o prawdziwe więzi z małą grupą ludzi, którzy będą przy nas.

fb2

#3. Zdjęcia dzieci

Niektórzy rodzice nie wiedzą, co to umiar i nie szanują prywatności dzieci. Nastolatek będzie mieć prawo zażądać usunięcia zdjęć, które jego zdaniem kompromitują go. Pamiętaj też, że w szkołach nie brakuje niesympatycznych dzieci, które chętnie ośmieszą Twoje dziecko kopiując jego zdjęcia z Twojej strony.

#4. Informacje o szkole dzieci

Pod żadnym pozorem nie wolno informować publicznie do jakiej szkoły chodzi dziecko, gdzie ma zajęcia pozalekcyjne, podawać godzin ani informacji, które ułatwią niepowołanym osobom zlokalizowanie naszej pociech. Pedofilia to nie mit, a w ten sposób narażamy nasze dzieci na niebezpieczeństwo.

fb3

#5. Informacje dotyczące wakacji

Jeśli naprawdę chcesz pochwalić się urlopem, poczekaj aż z niego wrócisz. Złodzieje tylko czekają na takie informacji, aby włamać się do domu, gdy nikogo tam nie ma.

fb4

#6. Mobilne platformy

Mobilne platformy takie jakie Android pozwalają na bieżąco sprawdzać nasze położenie. Jeśli łączysz się z Facebookiem przez telefon komórkowy, oznacza to, że każdy może wiedzieć, gdzie aktualnie się znajdujesz. Dla złodzieja to informacja, że może spokojnie wejść do Twojego domu.

fb5

#7. Zdjęcia karty pokładowej

Moda na przechwałki czym tylko się da, ma się dobrze na Facebooku. Co niektórzy wrzucają nawet zdjęcia kart pokładowych przed swoim lotem. Nie wolno tego robić! Każda karta pokładowa zawiera niepowtarzalny kod kreskowy, dzięki któremu ktoś może dojść do danych podanych przy kupowaniu biletu.

fb6

Zdjęcia do dokumentów
Zdjęcia do dokumentów
25,60 zł
45,99 zł
Oferta zakończona!
Zdjęcia do dowodu osobistego, wizy lub pracy dyplomowej za 32 zł w AB Foto – 18 lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
13
Smutny
Smutny
5
Zły
Zły
16

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz