Home Kategorie Film 7 niesamowicie interesujących faktów na temat „Dirty Dancing”, o których na pewno nie miałaś pojęcia.
8.80K

7 niesamowicie interesujących faktów na temat „Dirty Dancing”, o których na pewno nie miałaś pojęcia.

Chyba każdy, kto widział „Dirty Dancing”, czuje do niego jakiś sentyment. Mało jest osób, które nie wciągnęły się w fabułę i nie zachwyciły akcją.

Dla fanów filmu przygotowaliśmy kilka ciekawych faktów, o których mogliście nie wiedzieć.

#1. Aktorzy mieli tylko dwa tygodnie na naukę tańca

dd1

Film miał bardzo napięty harmonogram nagrań i aktorzy mieli tylko 14 dni, aby opanować wszystkie kroki. Dirty Dancing został nagrany w zaledwie 44 dni, a nadal jest dobry. To się nazywa działać pod presją czasu.

#2. Patrick Swayze sam wykonywał wszystkie akrobacje

dd2

Uparł się, że osobiście chce występować w każdej scenie, w której pojawia się jego postać. Nie wszystko jednak poszło gładko. W jednej ze scen aktor uszkodził kolano i trzeba było odciągać z niego wodę.

#3. Uważali, że Cynthia Rhodes była zbyt ładna

dd3

Kojarzycie scenę, w której Penny odczuwa ogromny ból? Styliści stwierdzili, że jak na cierpiącą osobę wygląda zbyt ładnie, więc musieli to „poprawić”.

#4. W oryginalnym scenariuszu nie było sceny na podłodze

dd4

Zaczęło się od tego, że Cynthia i Patrick wygłupiali się przed nagraniem. To się spodobało reżyserowi Emilowi Ardolino, który postanowił umieścić tę scenę w filmie, za co jesteśmy mu wdzięczni.

#5. Drzewa zostały pomalowane

dd5

Scena w której Baby i Johnny tańczą w wodzie, była nagrywana w połowie października. Było zimno i liście spadły już z drzew, dlatego drzewa zostały pomalowane. Wciąż jednak widać na ziemi liście, które nie pasują do filmowej pory roku.

#6. Piosenka „She’s like the wind” nie była napisana do tego filmu

dd6

Utwór miał trafić do „Grandview, U.S.A.” z 1984 roku. Nie został jednak tam wykorzystany i ostatecznie trafił do „Dirty Dancing”. 

#7. Mało brakowało, a Johnnego zagrałby Val Kilmer

dd7

Rolę zaproponowano Kilmerowi, ten jednak odmówił. Pod uwagę brano także Billy’ego Zane’a, ale okazał się za słabym tancerzem. W końcu padło więc na Patricka Swayze i ten wybór niezmiernie nas cieszy.

Wybielanie zębów
Wybielanie zębów
199,99 zł
400,00 zł
Oferta zakończona!
Wybielanie zębów od 199,99 zł w Przychodni Specjalistycznej Ewa Konopelko-Śliżewska – 2 lokalizacje (do -55%)

Twoja reakcja?

Super
Super
33
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz