Home Kategorie Jedzenie Pod żadnym pozorem nie jedz imbiru jeśli spełniasz choć jeden z tych warunków!

Pod żadnym pozorem nie jedz imbiru jeśli spełniasz choć jeden z tych warunków!

Pod żadnym pozorem nie jedz imbiru jeśli spełniasz choć jeden z tych warunków!

Imbir jest stosowany jako przyprawa na całym świecie. Używa się go w formie proszku, plasterków korzenia, syropu lub w postaci kandyzowanej.

Zawiera dużo składników bioaktywnych, przez co znajduje zastosowanie w medycynie, a dzięki obecności różnych enzymów wspomaga trawienie oraz oczyszczanie organizmu. Z imbiru korzysta się najczęściej, by zwalczyć przeziębienie, dolegliwości żołądkowe i mdłości.

Najwięcej informacji, na które natrafiamy w internecie i prasie, dotyczy jego właściwości zdrowotnych, lecz nie mówi się o przeciwwskazaniach do jego stosowania. Postanowiliśmy rozwinąć ten temat i opisać przypadki, w których lepiej nie spożywać imbiru.

Ciąża

Imbir zawiera stymulanty, które korzystnie wpływają na mięśnie i proces trawienia, lecz u ciężarnych kobiet może wywołać przedwczesne skurcze i przedterminowy poród. Powinno się go unikać szczególnie w ostatnim trymestrze.

Choroby krwi

Spożywanie imbiru ma tą zaletę, że poprawi się nasze krążenie krwi. Jest to cecha szczególnie przydatna dla chorych na cukrzycę, zespół Raynauda i osób borykających się z nadwagą. Inaczej to wygląda w przypadku hemofilii – imbir zaburza działanie leków podnoszących krzepliwość krwi, co w przypadku urazu może prowadzić nawet do wykrwawienia. 

Stosowanie leków

Osoby posiadające cukrzycę lub nadciśnienie powinny zwrócić szczególną uwagę na ilość spożywanego imbiru. Działanie beta-blokerów, insuliny i leków przeciwzakrzepowych będzie zredukowane, ponieważ obniży się ciśnienie krwi.

Kamica żółciowa

Ludzie cierpiący z powodu kamieni w woreczku żółciowym nie powinni stosować imbiru, gdyż stymuluje on organizm do wydzielania żółci.

Nadchodzący zabieg chirurgiczny

Spożywanie imbiru przed operacją może być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Najlepiej unikać imbiru już na dwa tygodnie przed zabiegiem chirurgicznym.

Niedowaga

Właściwości imbiru sprawiają, że organizm łatwiej spala tkankę tłuszczową i zmniejsza się łaknienie. Spadek wagi u osób z niedowagą jest bardzo niebezpieczny, może dojść do wypadania włosów, zaburzeń miesiączkowania i ubytku masy mięśniowej.

Źródło: 1mhealthtips.com

Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
Dieta OXY: celebryci ją uwielbiają
47,00 zł
69,00 zł
Oferta zakończona!
Dieta OXY: dieta odchudzająca ceniona przez celebrytów od 47 zł (do -40%)

Twoja reakcja?

Super
Super
217
Ha ha
Ha ha
62
Wow
Wow
179
Smutny
Smutny
45
Zły
Zły
53

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz