Home Kategorie Życie Odpowiedziała „TAK” na jedno zwykłe pytanie, a później mocno tego żałowała. Oto nowa metoda oszustów.
15.00K

Odpowiedziała „TAK” na jedno zwykłe pytanie, a później mocno tego żałowała. Oto nowa metoda oszustów.

Oszuści mają coraz to nowsze sposoby na naciąganie ludzi. W obecnych czasach popularne stały się oszustwa przez telefon.

Wszyscy wiemy, jak nachalne mogą być telefony od telemarketerów, ale najnowsza metoda oszustów jest wyjątkowo podstępna. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o co chodzi i jak się bronić.

Informowaliśmy już o metodzie oszustów, która polegała na tym, że ludzie oddzwaniali na nieznany numer, który okazywał się być tzw. numerem Premium. Koszt rozmowy był bardzo wysoki, a dodatkowo pewien mechanizm zapobiegał rozłączeniu się. Teraz oszuści posunęli się jednak o krok dalej.

tak1

Źródło: pixabay.com

Wszystko zaczyna się od pozornie zwykłej rozmowy. Na początku słyszymy niepozorne pytanie „Czy Pan/Pani mnie słyszy?”. To od razu powinno zapalać nam ostrzegawczą lampkę.

tak2

Źródło: pixabay.com

Kiedy odbierzesz od nieznanego numeru i usłyszysz powyższe pytanie, od razu się rozłącz! Pod żadnym pozorem nie możesz odpowiedzieć „Tak”.

tak3

Źródło: pixabay.com

Oszuści nagrywają rozmowę, a później wykorzystują to, że powiedzieliśmy „tak”, aby przekonać nas, że zgodziliśmy się na zakup ich oferty. Dlatego nie wolno odpowiedzieć „tak” w tym przypadku. Co jednak zrobić, gdy daliśmy się oszukać?

tak4

Źródło: pixabay.com

Jeśli sądzisz, że padłeś ofiarą takiego oszustwa, powinieneś niezwłocznie skontaktować się z policją. Warto podzielić się tym ostrzeżeniem ze znajomymi.

tak5Źródło: pixabay.com

Przegląd, nabicie klimatyzacji
Przegląd, nabicie klimatyzacji
31,99 zł
39,99 zł
Oferta zakończona!
Odgrzybienie klimatyzacji metodą chemiczną za 39,99 zł i więcej opcji w serwisie InMoto w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
7
Ha ha
Ha ha
4
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
12
Zły
Zły
58

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz