Home Kategorie Porady Nie wyrzucaj mleczaków swoich dzieci. Kiedyś Ci za to podziękują. Zobacz dlaczego.

Nie wyrzucaj mleczaków swoich dzieci. Kiedyś Ci za to podziękują. Zobacz dlaczego.

Gdy dziecko traci zęba, rodzic albo zostawia go na pamiątkę, albo wyrzuca do śmieci. Okazuje się, że lepiej jest go jednak zachować. Dlaczego?

Pamiętacie, jak wypadł Wam pierwszy mleczak? Jest to dość drastyczne doświadczenie, ale zarazem napawające dumą, bo utrata pierwszego zęba pokazuje, że rośniemy. W niektórych krajach dzieci chowają zęby pod poduszką, wierząc że w nocy odwiedzi ich wróżka, która zabierze zęba i zostawi pieniądze.

To może Cię zainteresować:  22 rzeczy źle wpływające na erekcję i życie seksualne mężczyzn, warto zmienić przyzwyczajenia!

mleczaki1

Źródło: wikimedia.org

Badania, które przeprowadzono w 2003 roku wykazały, że mleczaki są bogatym źródłem komórek macierzystych.

mleczaki2

Źródło: wikipedia.org

Dlaczego komórki macierzyste są tak ważne? Wykorzystuje się je w medycynie do walki z rakiem, cukrzycą, chorobą Parkinsona, pląsawicą Huntingtona, celiakią, niewydolnością serca, uszkodzeniami mięśni i wieloma innymi chorobami.

To może Cię zainteresować:  Nie wiedziałam, że w tak łatwy sposób da się zrobić oszczędności na jedzeniu! Tych 10 przydatnych rad uratowało mój budżet!

mleczaki3

Źródło: wikipedia.org

Jeżeli Twoje dziecko kiedykolwiek będzie w potrzebie zastąpienia swoich tkanek, komórki macierzyste z ich mleczaków mogą zostać użyte do ich wyhodowania. Jednym słowem można określić to jako swoiste ubezpieczenie.

mleczaki4

Źródło: wikipedia.org

Wszystkim życzymy zdrowia, ale pamiętajmy, że przezorny zawsze ubezpieczony!

Twoja reakcja?

Super
Super
130
Ha ha
Ha ha
14
Wow
Wow
52
Smutny
Smutny
6
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz