Home Kategorie Ludzie Po 40-godzinnym porodzie kobieta urodziła córkę. Chwilę później lekarz odkrył coś jeszcze.

Po 40-godzinnym porodzie kobieta urodziła córkę. Chwilę później lekarz odkrył coś jeszcze.

Jest mnóstwo sposobów, aby ogłosić swojej drugiej połówce, że zostanie rodzicem. Żona Matthew Ziesemera na przykład, podarowała mu koszulkę z napisem „Najlepszy tata na świecie”.

Po otrzymaniu takiego prezentu mężczyzna wiedział, że jego życie zmieni się na zawsze. Matthew i jego żona Nicole nie mieli jednak pojęcie, jak wielka będzie to zmiana.

porod1

Para wierzy, że ciążą powinna przebiegać, jak najbardziej naturalnie – jak najmniej wizyt w szpitalach, lekarstw i kontroli. Nie zdecydowali się nawet na badanie USG.

Nicole chciała urodzić w domu jedynie w asyście akuszerki. Mimo iż domowe porody stają się coraz bardziej popularne, zaledwie jedna na tysiąc kobiet decyduje się na takie rozwiązanie. Data porodu została wyznaczona na 30 stycznia.

porod2

Ku zaskoczeniu pary, wody płodowe odeszły kobiecie już 29 grudnia.

Ponieważ był to dopiero 36. tydzień ciąży, musieli zmienić swoje plany co do porodu. W takiej sytuacji poród domowy był bardzo ryzykowny, dlatego też Nicole musiała pojechać do szpitala.

Matthew zawiózł ją do Spectrum Health Gerber Memorial Hospital w Michigan. Miasto zostało akurat wtedy nawiedzone przez potężną śnieżycę I dlatego mężczyzna musiał najpierw długo odśnieżać auto, aby w ogóle móc wyruszyć w blisko 2-godzinną podróż.

Udało im się dotrzeć na miejsce o 4 nad ranem w piątek. Przez całą sobotę kobieta miała skurcze i dlatego też jej plan na rodzenie bez lekarstw również uległ zmianom.

– “O 11 mieliśmy kolejną kontrolę i rozwarcie cały czas miało 7 cm. To było pierwszy raz w życiu, gdy w oczach mojej żony widziałem zrezygnowanie. To mnie dobiło” – napisał Matthew na swoim Facebooku.

porod3

Nicole nie chciała przyjmować żadnych leków w trakcie porodu. Mąż widział, że jego żona bardzo cierpi.

– “Po obserwowaniu jak przez ostatnie 30 godzin cierpiała podczas parcia, jak ciężko oddychała, krzyczała z bólu, wiedziałem, że muszę coś zrobić. Skonsultowałem się z kilkoma osobami i z Nicole i postanowiliśmy, że Nicole przyjmie małą dawkę oksytocyny – i to przyspieszyło całą sprawę, skurcze się zwiększyły, a rozwarcie powiększyło d 10 cm.”

Po kolejnych 4 godzinach walki, Nicole otrzymała znieczulenie, aby nieco uśmierzyć ból. Po 48 godzinach od odejścia wód, 30 grudnia o 10:06 na świat przyszła córka Blakeley Faith Ziesemer.

Lekarka Megan Forshee szykowała się już do usunięcia łożyska, ale zamiast niego poczuła kolejną główkę! O 11:05 na świat przyszedł chłopiec Cade Matthew Ziesemer.

porod4

Nikt nie spodziewał się, że…

Romantyczne spa dla dwojga
Romantyczne spa dla dwojga
143,20 zł
179,00 zł
Oferta zakończona!
Romantyczne pakiety spa dla dwojga od 179 zł w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Hialuron

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
750
Ha ha
Ha ha
35
Wow
Wow
105
Smutny
Smutny
27
Zły
Zły
56

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz