Home Kategorie Jedzenie Zobacz, co się stanie z Twoim ciałem, kiedy będziesz jadł 3 banany dziennie

Zobacz, co się stanie z Twoim ciałem, kiedy będziesz jadł 3 banany dziennie

Zobacz, co się stanie z Twoim ciałem, kiedy będziesz jadł 3 banany dziennie

Pewnie znasz powiedzenie „jedno jabłko dziennie trzyma lekarza z daleka ode mnie„. Okazuje się, że w tej kwestii znacznie lepiej sprawdzają się banany.

Banany najczęściej spożywa się w formie przekąski, deseru lub dodatku do przeróżnych potraw. Ich wspaniały smak sprawił, że są to jedne z najczęściej spożywanych owoców na świecie. Część osób nie zdaje sobie sprawy ile korzyści czerpią z nich nasze organizmy. Jeśli zapoznasz się z właściwościami tych wspaniałych owoców, prawdopodobnie sięgniesz po nie podczas kolejnej wizyty w sklepie.

#1. Zdrowy układ sercowo-naczyniowy

Spożywając banany trzy razy dziennie zapewnisz sobie substancje wspierające zdrowie mięśnia sercowego. Mamy na myśli potas, witaminę B6, C oraz błonnik. Zmniejsz podaż sodu i dodaj po jednym bananie do śniadania, obiadu i kolacji, by zmniejszyć ryzyko rozwinięcia się chorób układu sercowo-naczyniowego.

#2. Niższe ciśnienie krwi

Zawarty w bananach potas skutecznie wpływa na obniżenie ciśnienia krwi, lecz istotne jest, by jednocześnie zmniejszyć ilość spożywanego sodu. Osoby borykające się z nadciśnieniem na pewno odczują różnicę, jeśli będą spożywać trzy banany każdego dnia.

#3. Leczenie anemii

Jeśli Twoja skóra jest blada i ciągle odczuwasz, że brakuje Ci energii, to całkiem możliwe, że chorujesz na anemię. Regularne spożywanie bananów dostarczy organizmowi wymaganego żelaza oraz energii, dzięki czemu Twój stan zacznie się poprawiać. 

#4. Profilaktyka nowotworowa

Owoce, o których mowa, zawierają również witaminę C, a ta posiada właściwości antyoksydacyjne, dzięki którym wolne rodniki są usuwane z organizmu. Jest to działanie bardzo korzystne z punktu widzenia onkologicznego, gdyż w ten sposób zmniejsza się ryzyko zachorowania na raka.

#5. Młody wygląd

Dzięki bananom będziesz mieć gładszą i jędrniejszą skórę, ponieważ składniki zawarte w tych owocach stymulują organizm do produkcji kolagenu.

Zamiast spożywać między posiłkami niezdrowe przekąski, sięgnij po banany. Spożywając trzy owoce dziennie dostarczysz organizmowi wiele substancji odżywczych, które pozytywnie wpłyną na ogólny stan Twojego zdrowia.

Smacznego!

Źródło: stethnews.com

Kurs excel online - rok nauki
Kurs excel online - rok nauki
39,00 zł
290,00 zł
Oferta zakończona!
Roczny dostęp do lekcji online Master of Excel za 39 zł na platformie Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
188
Ha ha
Ha ha
19
Wow
Wow
37
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
12

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz