Home Kategorie Zdrowie Trójkąt śmierci jest na twarzy każdego z nas. Dlaczego jest aż tak niebezpieczny?

Trójkąt śmierci jest na twarzy każdego z nas. Dlaczego jest aż tak niebezpieczny?

Na twarzy każdego z nas jest obszar, który jest szczególnie niebezpieczny. Jego podstawę tworzy linia łącząca kąciki ust, a wierzchołek to szczyt nosa.

Unaczynienie tego obszaru jest szczególne, a wyciskanie pryszczy z jego powierzchni może nieść ze sobą poważne konsekwencje.

Żyły przebiegające przez tkanki trójkąta śmierci łączą się z większymi naczyniami krwionośnymi, które biegną do szyi i jamy czaszki, dlatego też nawet tak prozaiczna czynność, jak wyciskanie pryszczy może spowodować groźną infekcję taką, jak zapalenie opon mózgowych czy zakrzepowe zapalenie zatoki jamistej.

To może Cię zainteresować:  12 świetnych zastosowań oleju rycynowego, o których wcześniej nie mieliście pojęcia!

troj1

Ryzyko komplikacji zdrowotnych, wynikających z istnienia trójkąta śmierci, jest wysokie. Z tego powodu nie powinno się robić nic ze zmianami skórnymi znajdującymi się właśnie w tym obszarze. Bakterie w krótkim czasie mogą przedostać się do naszego krwiobiegu i wywołać groźne powikłania.

troj2

Nawet niewielka skórna infekcja może przyczynić się do rozwijających się wewnątrz czaszki chorób groźnych dla życia takich, jak ropień mózgu czy zapalenie opon mózgowych. Powodem jest fakt, że żyły, które transportują krew z obszaru trójkąta śmierci ostatecznie trafiają do zatoki jamistej we wnętrzu puszki mózgowej.

To może Cię zainteresować:  Pielęgniarka z podejrzeniem koronawirusa od 10 dni czeka na test. Objawy są jednoznaczne.

troj3

Dodatkowo sprzyja temu fakt, że u części ludzi naczynia te nie mają zastawek i wszelkie zakażenia mogą rozprzestrzeniać się szybciej.

Fotomagnesy ze zdjęciem
Fotomagnesy ze zdjęciem
12,90 zł
7 dni
do końca oferty!
Fotomagnesy na lodówkę ze zdjęciem: różne formaty (od 7,90zł) z Colorland.pl

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
12
Wow
Wow
44
Smutny
Smutny
9
Zły
Zły
8

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz