Home Kategorie Zdrowie Naukowcy udowodnili, że syndrom niespokojnych nóg związany jest z poważną chorobą serca u kobiet.
6.20K

Naukowcy udowodnili, że syndrom niespokojnych nóg związany jest z poważną chorobą serca u kobiet.

Dwie najczęstsze przyczyny śmierci Polaków to choroby serca i nowotwory. Istnieje wiele dolegliwości, które związane są z istnieniem ukrytych chorób serca.

Dzięki niektórym z nich możemy domniemać, że grozi nam niebezpieczeństwo ze strony układu krążenia. Według nowych badań osoby cierpiące na RLS są szczególnie narażone na ryzyko.

rls1

Z najnowszych badań jasno wynika, że zespół niespokojnych nóg związany jest z występowaniem chorób serca u starszych kobiet. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego związku, naukowcy poświęcili sporo czasu na wnikliwe zbadanie tematu. Przebadano ponad 50,000 kobiet.

rls2

Badanie miało na celu znalezienie dokładnego związku między wystąpieniem chorób układu krążenia u kobiet i obecnością zespołu niespokojnych nóg. Każda z kobiet była badana przez co najmniej 10 lat w celu zapewnienia najbardziej dokładnych wyników. Średni wiek każdej uczestniczki badania wynosił 67 lat.

Wyniki tej analizy zaskoczyły nawet naukowców. Uważa się, że kobiety cierpiące na zespół niespokojnych nóg są prawie o 50% bardziej narażone na choroby serca, które mogą być śmiertelne. Tymczasem kobiety, które nie cierpią na ten zespół są o wiele mniej narażone na ryzyko złego funkcjonowania układu krążenia.

rls3

Naukowcy twierdzą, że kobiety, które cierpią z powodu zespołu niespokojnych nóg wraz z biegiem czasu są znacznie bardziej narażone na zaburzenia ze strony układu sercowo-naczyniowego w trakcie ich życia. Ryzyko otyłości i nadciśnienia tętniczego jest również podwyższone wśród tych kobiet.

Każda kobieta powinna posiadać wiedzę na temat czynników ryzyka, które związane są z pewnymi zaburzeniami. Dzięki regularnym ćwiczeniom jesteśmy w stanie przeciwdziałać skutkom pewnych uwarunkowań. Jeżeli myślisz, że możesz być w grupie ryzyka, niezwłocznie skonsultuj się z lekarzem.

Źródło: goodfullness.net

Ozonowanie i przegląd klimatyzacji
Ozonowanie i przegląd klimatyzacji
29,99 zł
Oferta zakończona!
Serwis klimatyzacji: ozonowanie (29,99 zł) lub przegląd z nabiciem czynnika chłodzącego (od 79,99 zł) w Pel-Cars

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
3
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz