Home Kategorie Ludzie Oto najstarsza matka na świecie. Urodziła swoje siedemnaste dziecko w wieku… 101 lat.

Oto najstarsza matka na świecie. Urodziła swoje siedemnaste dziecko w wieku… 101 lat.

Antatolia Vertadella ma 101 lat i pochodzi z Włoch. Kobieta po kontrowersyjnym i szeroko krytykowanym przez lekarzy przeszczepie jajników, urodziła dziecko.

Czy wiek nie jest już żadną barierą? Czy aby na pewno powinniśmy wierzyć we wszystko, co znajdziemy w Internecie?

Nielegalna operacja chirurgiczna miała zostać przeprowadzona w prywatnej, tureckiej klinice, gdzie nie sięgają europejskie przepisy regulujące operacje przeszczepu jajników. Sama 101-letnia matka nie chce ujawnić nazwy placówki, w której przeprowadzono operację.

– „Jestem bardzo wdzięczna całej ekipie specjalistów, którzy podjęli się operacji, dzięki czemu mogłam urodzić swoje siedemnaste dziecko. To prawdziwe błogosławieństwo i świadectwo mocy twórcy” – przyznaje ze łzami w oczach starsza kobieta.

matka1

– „Od dawna czułam się bezużyteczna. Nie mogłam wydać na świat potomstwa odkąd skończyłam 48 lat. To wtedy zdiagnozowało u mnie raka jajnika. Przez długi czas myślałam, że Bóg ukarał mnie w ten sposób za posiadanie tylko 16 dzieci, ale ostatecznie w swojej boskiej wspaniałomyślności ponownie dał mi szansę na urodzenie dziecka” – przyznaje Antatolia.

Mimo iż decyzja o operacji była bardzo kontrowersyjna, doktor Popolicchi twierdzi, że ostateczne zdanie powinno należeć do pacjentki.

– „Kimże jestem, by sądzić, czy to jest właściwe? Urodziła piękne dziecko. Te niesamowite narodziny są darem od Boga… Przeprowadzona przez garstkę chirurgów w Turcji operacja była całkowicie legalna. Starsza pani czuje się w tym momencie świetnie i jest niemal pewna, że ma przed sobą jeszcze wiele pięknych lat. Masa dzieci rodzi się na tym świecie zupełnie przez przypadek. Czy to nie jest piękne, że to maleństwo urodziło się w kochającym, pełnym miłości domu?” – mówi doktor.

matka2

 

Chociaż mąż pani Vertadella zmarł w 1998 roku, 101-letnia wdowa zdołała znaleźć dawcę nasienia, aby urodzić kolejne dziecko.

– „Wciąż kocham mojego zmarłego męża i pragnę pozostać wdową do końca swojego życia, ale jako katoliczka potrzebowałam kolejnego potomka, aby wypełnić wolę Bożą.

Cała ta historia stoi jednak pod wielkim znakiem zapytania. Fotografia kobiety z dzieckiem to zdjęcie, które przedstawia staruszkę z dwutygodniowym noworodkiem kuzyna jednego z czytelników portalu Reddit. Chciał on ukazać bardzo głęboki i wyjątkowo piękny moment spotkania dwóch tak odległych od siebie pokoleń. Ta informacja wydaje się zdecydowanie bardziej wiarygodna, niż ciąża 101-latki.

Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
Pakiet wellness & spa dla 1-2 os.
71,20 zł
270,00 zł
Oferta zakończona!
Pakiety spa dla 1 osoby (od 89 zł) lub 2 osób (od 129 zł) w Wellenss&Beauty Clinical w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
105
Ha ha
Ha ha
405
Wow
Wow
306
Smutny
Smutny
100
Zły
Zły
213

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz