Home Kategorie Porady Pozbądź się kamienia nazębnego tymi 3 sposobami. Jeśli je połączysz, uzyskasz lepszy efekt.
16.33K

Pozbądź się kamienia nazębnego tymi 3 sposobami. Jeśli je połączysz, uzyskasz lepszy efekt.

Kamień nazębny to problem, z którym zmaga się wiele osób na całym świecie. Co to takiego?

W skrócie jest to płytka bakteryjna o żółtawym zabarwieniu, która gromadzi się i twardnieje na szkliwie, a zwłaszcza w okolicy dziąseł. Oprócz tego, że źle wygląda, ma negatywny wpływ na zdrowie naszych zębów, jak i całej jamy ustnej.

Przyczyn powstawania kamienia jest mnóstwo. Spożywanie nadmiernie zakwaszonej żywności, nieodpowiednia higiena jamy ustnej, nieregularne wizyty u dentysty, palenie tytoniu, czy picie nadmiernej ilości takich napojów, jak kawa i herbata.

kamien1

Prawidłowa higiena jamy ustnej ma wielki wpływ na zapobieganie powstawaniu kamienia nazębnego. Płytka nazębna zaczyna się gromadzić już po 4 – 12 godzinach od szczotkowania, dlatego powinniśmy myć zęby co najmniej dwa razy dziennie. Nie można też zapominać o nitkowaniu. To ono zapobiega powstawaniu kamienia w miejscach, gdzie nie sięga zwykła szczoteczka.

Warto poznać również kilka innych domowych środków, które zapobiegają gromadzeniu się płytki bakteryjnej, co w następstwie przyczynia się do powstawania próchnicy, choroby dziąseł oraz nieprzyjemnego oddechu.

#1. Ocet jabłkowy

Zanurz szczoteczkę w occie jabłkowym, a później przemyj nią zęby i wypłucz usta, jak po normalnym myciu. Używaj tej metody nie częściej niż 1 – 2 razy w tygodniu i uważaj, aby nie zostawić octu na zębach na zbyt długi czas.

kamien2

#2. Owoce

Czerwone owoce i warzywa bardzo dobrze radzą sobie z usuwaniem kamienia nazębnego przez pocieranie. Pozostaw sok na zębach przez kilka minut, aby zmiękczył powstałą płytkę, a później wypłucz usta sodą oczyszczoną i ciepłą wodą. Dzięki temu uzyskasz jaśniejszy i piękniejszy uśmiech. Możesz też wykorzystać czerwoną paprykę, jagody i pomarańcze.

kamien3

#3. Soda oczyszczona

Zamiast korzystać ciągle z pasty do zębów możesz wymieszać nieco sody oczyszczonej i szczyptę soli. Umyj zęby tą mieszanką, a zapobiegniesz osadzaniu się kamienia. Możesz w tym celu stworzyć też płyn do płukania jamy ustnej:

1/2 szklanki wody

2 łyżeczki sody oczyszczonej

2 krople olejku z drzewa herbacianego

2 krople olejku z mięty pieprzowej

Wymieszaj powyższe składniki w szklanym słoiku i używaj tej mieszanki 1 – 2 dziennie. Efekt będzie widoczny szybciej niż myślisz.

Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
Depilacja E-Light, fotoodmładzanie
99,99 zł
297,00 zł
Oferta zakończona!
Zabiegi depilacji laserowej E-Light (IPL + RF) na wybraną partię i więcej od 99,99 zł w NanoMed Spa Studio

Twoja reakcja?

Super
Super
38
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
24
Smutny
Smutny
4
Zły
Zły
11

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz