Home Kategorie Ludzie 8-letni chłopiec przyszedł do szkoły z zamarzniętymi włosami. Gdy nauczyciel przyjrzał mu się bliżej, złamało mu się serce.

8-letni chłopiec przyszedł do szkoły z zamarzniętymi włosami. Gdy nauczyciel przyjrzał mu się bliżej, złamało mu się serce.

Chodzenie do szkoły to bardzo ważna rzecz dla każdego dziecka. To tam zdobywa się niezbędną wiedzę, która ma się przydać późniejszym życiu.

Niestety, na świecie nie brakuje miejsc, gdzie dzieci nie mają najmniejszych szans na edukację albo warunki do nauki są bardzo trudne. Zdjęcie tego małego Chińczyka rozprzestrzeniło się w Internecie z prędkością błyskawicy. Trudno przejść obok niego obojętnie.

8-letni Wang Fuman mieszka w prowincji Xinjie w Chinach.

Ponieważ jego matka odeszła od ojca, a tato został zmuszony sytuacją życiową do wyjazdu do pracy do fabryki do miasta, Wang mieszka z babcią.

Chłopiec mieszka 5 km od szkoły. Codziennie musi pokonać ten dystans dwa razy – do szkoły i wracając do domu. Najgorszy czas to zima. Wraz ze spadkiem temperatur i śniegiem, jego droga do szkoły to prawdziwe wyzwanie. Temperatura w prowincji Xinjie często spada do – 9 stopni Celsjusza.

Dyrektor szkoły gdzie uczy się Wang postanowił podzielić się w mediach społecznościowych zdjęciami, które ukazują z jak trudnymi warunkami muszą mierzyć się niektórzy uczniowie w jego placówce.

Na zdjęciu możemy zobaczyć, że włosy chłopaka są pokryte szronem tak samo, jak brwi. Dodatkowo ma zaczerwienione od mrozu policzki. Dyrektor wyjaśnił, że Wang zdecydował się pójść do szkoły tamtego dnia, bo miał ważny test.

Ręce chłopca były całkowicie zgrabiałe, gdy pisał egzamin. Był jednak bardzo zdeterminowany, aby dotrzeć do szkoły na czas i napisać test.

Mam nadzieję, że decyzja dyrektora o publikacji zdjęć w jakiś sposób pomoże chłopcu w uzyskaniu pomocy w docieraniu zimą do szkoły.

Off-road: szkolenie z nagraniem HD
Off-road: szkolenie z nagraniem HD
89,99 zł
Oferta zakończona!
45-minutowe szkolenie z jazdy off-road z nagraniem HD i bonem wartościowym za 89,99 zł i więcej opcji w Abstractive

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
21
Smutny
Smutny
309
Zły
Zły
10

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz