Home Kategorie Jedzenie Dzięki tym 7 domowym sposobom pozbędziesz się problemów ze wzdęciami szybko i efektywnie.

Dzięki tym 7 domowym sposobom pozbędziesz się problemów ze wzdęciami szybko i efektywnie.

Zapobieganie powstawania nadmiernej ilości gazów i wzdęć to najlepszy sposób na poradzenie sobie z problemem. Jeśli gazów nie będzie, nie będzie też problemu.

Dzisiaj mamy dla Ciebie 7 sposobów na walkę z tym wstydliwym problemem.

Herbaty

Jeśli zauważysz jakieś problemy z żołądkiem, zrób sobie herbatę. Polecamy szczególnie miętową, rumiankową, z dodatkiem anyżu, kminku, kolendry, kopru włoskiego lub kurkumy. W przypadku anyżu, kminku, kolendry i kopru włoskiego należy zalać 1 – 2 łyżeczki pokruszonych nasion wrzącą wodą i odczekać 10 – 15 minut aż się zaparzy.

Napoje

Jedną z przyczyn powstawania gazów mogą być napoje, które pijesz. Polecamy unikać picia mocno gazowanych napojów, jak piwo. Powinno się też spożywać je w temperaturze pokojowej, aby uniknąć wzdęć.

Węgiel aktywowany

Jednym z prostszych sposobów na wzdęcia może być kupno węgla aktywowanego. Zaleca się spożywanie go już od pierwszego razu, gdy poczujesz, że po jedzeniu masz jakieś problemy żołądkowe.

Enzymy

Kolejną przyczyną powstawania gazów może być to, co jesz. Niektóre cukry, które znajdziemy w mleku, cebuli, fasoli, zbożach, liściastych warzywach i sztucznych słodzikach mogą być problematyczne do przetrawienia dla niektórych osób. Lekarze zalecają suplementację potrzebnych enzymów, aby pomóc swojemu ciału.

Owoce

Kolejnym sposobem na zmniejszenie ilości gazów jest jedzenie surowych owoców, jak morele, jeżyny, jagody, borówki, grejpfruty, brzoskwinie, truskawki i arbuzy.

Ćwiczenia

Jeśli czujesz że masz wzdęcie albo zjadłeś posiłek, który może je wywołać, najlepiej będzie jeśli pójdziesz na spacer. Poruszanie się pomaga gazom przejść przez wnętrzności i zapobiega występowaniu przykrych wypadków.

Musztarda

Jeśli masz problemy z gazami, zjedz 1 łyżeczkę lub 1 łyżkę musztardy. Możesz popić ją wodą jeśli będzie trzeba. Kurkuma zawarta w musztardzie pomoże zredukować ilość gazów. Niestety, nie istnieją badania potwierdzające tę tezę, więc będziesz musiał przekonać się sam.

Korzystając z tych prostych sposobów na kontrolowanie ilości gazów może uda Ci się zatrzymać problem nawet zanim w ogóle się zacznie. Odkryj co wywołuje u Ciebie nagromadzenie gazów i naucz się co najlepiej na Ciebie działa, abyś nie musiał po raz kolejny cierpieć w miejscu publicznym.

Źródło: themagicoflife.info

eKurs: Microsoft Office Master
eKurs: Microsoft Office Master
29,00 zł
99,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: pakiet 15 kursów Microsoft Office z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
9
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz