Home Kategorie Niesamowite Zobacz najpiękniejszy przystanek w kraju. Mówi o nim cała Polska.

Zobacz najpiękniejszy przystanek w kraju. Mówi o nim cała Polska.

Honorowe miejsce zajmuje stolik przykryty kolorowym obrusem. Na ciemnoszarych ścianach znajduje się delikatny biały rzucik, a obok namalowany jest jeleń na rykowisku oraz zegar z kukułką.

Tak prezentuje się przystanek autobusowy w Skajbotach pod Barczewem. Piękniejszego w Polsce nie ma.

prz1

Ten stylizowany na wnętrze wiejskiego domu przystanek stoi już drugi rok, ale mało kto o nim słyszał. Stał się sławny dopiero nie tak dawno temu, gdy pewien miłośnik biegania opublikował zdjęcie w Internecie. Wtedy też rozpoczęło się istne szaleństwo.

Post ze zdjęciem przystanku polubiło kilka tysięcy osób, a Skajboty stały się Mekką dla niedowiarków, którzy nie wierzyli w informacje z Internetu i chcieli zobaczyć to dzieło na własne oczy.

– „To jakieś wariactwo! Ludzie przyjeżdżają nie tylko z Olsztyna, ale i z dalszych okolic i robią sobie na portale społecznościowe selfie na tle przystanku. W ubiegłym tygodniu przyjechała z fotografem para młoda i robili sobie sesję zdjęciową. Dla nas to promocja wioski, taka mała stacyjka, która tyle przetrwała.” – cieszy się sołtys Skajbot Barbara Kosowska.

prz2

Przystanek ma jednak pewien feler. Brakuje ma na nim… rozkładu. I nic w tym dziwnego, gdyż ostatni PKS odjechał stąd w 2003 roku. Dziś z przystanku korzystają dzieci, które codziennie jadą szkolnym busem do szkół w Barczewie. Przystanek odmalowała w 2016 r. grupa artystów z Liceum Plastycznego w Olsztynie.

Zaczęli od posprzątania miejsca z puszek i butelek. Następnie wyszorowali betonowe ściany i namalowali zegar, który wskazuje godzinę trzecią, obraz przedstawiający jelenia oraz okno, za którym zawsze widać słońce. Ustawiono także ławki i stoliki z obrusem.

– „Wystrój przystanku zależy od pory roku, latem tonie w polnych kwiatach, jesienią na stoliku zagoszczą dorodne dynie, na wiosnę pisanki wielkanocne, a w święta pięknie przystrojona bożonarodzeniowa choinka!” – chwali się pani sołtys.

prz3

Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
Kurs online: Pracownik działu kadr i płac z MEN
89,00 zł
399,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online Pracownik działu kadr i płac z zaświadczeniem MEN za 89 zł z P&M Management Group

Twoja reakcja?

Super
Super
23
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz