Home Kategorie Porady 8 domowych sposobów, dzięki którym szybko i naturalnie wybielisz zęby.
2.34K

8 domowych sposobów, dzięki którym szybko i naturalnie wybielisz zęby.

Wielu ludzi marzy o zdrowych, pięknych, białych zębach, ale mało kto stara się je wybielić metodą chemiczną. Na szczęście istnieją naturalne sposoby na uzyskanie wymarzonego efektu.

Dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie listę domowych rozwiązań, które pomogą Ci wybielić zęby, a przy tym nie uszkodzą szkliwa.

Oczywiście poniższe sztuczki nie są substytutem dla regularnych wizyt u dentysty. Jednak, gdy zaczniesz stosować je regularnie, zauważysz, że zęby rozjaśniły się o kilka odcieni, a zarówno one, jak i dziąsła będą o wiele zdrowsze.

Wybielająca pasta do zębów

biale1

Wymieszaj 1 łyżkę kurkumy, 1 łyżkę oleju kokosowego i 2 -3 krople olejku miętowego. Używaj tej mieszanki jak pasty do zębów. Dzięki niej zadbasz o szkliwo, wybielisz zęby i odświeżysz oddech.

Olejek z drzewa herbacianego

biale2

Rozcieńcz 5 kropi 100% olejku z drzewa herbacianego w połowie szklanki wody i płucz taką mieszanką usta po umyciu zębów. Rezultat zauważysz w ciągu kilku tygodni. Aby efekt był jeszcze bardziej widoczny możesz dodatkowo płukać usta kroplą oleju raz lub dwa razy w tygodni, ale nie częściej.

Truskawkowa pasta

biale3

Zgnieć świeże truskawki łyżką, wymieszaj je wraz z solą morską, umieść powstałą “pastę” na szczoteczce do zębów i delikatnie myj nią zęby przez kilka minut. Następnie dokładnie wypłucz usta. Jeśli chcesz ochronić swoje szkliwo przed uszkodzeniami, nie rób tego częściej niż raz na dwa tygodnie.

Olej kokosowy

biale4

Myj zęby olejem kokosowym, a po 15 – 20 minutach dokładnie umyj je pastą do zębów. Powtarzaj tę czynność 2 lub 3 razy w tygodniu.

 

Skórka banana…

Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
Kurs online: Doradca Dietetyki z MEN
49,99 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Doradca dietetyczny z zaświadczeniem MEN za 49,99 zł w Akademii Dietetycznie Poprawni

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
3
Ha ha
Ha ha
2
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz