Home Kategorie Zdrowie Oto, co zmienia się w psychice dziecka, kiedy dostaje klapsa. To straszne.

Oto, co zmienia się w psychice dziecka, kiedy dostaje klapsa. To straszne.

Niejednokrotnie słyszymy o sytuacjach, w których rodzic bije, daje klapsa albo uderza dziecko dłonią, czy przy pomocy innego przedmiotu, aby je ukarać i dać nauczkę.

Takie sytuacje mogą wynikać z różnych powodów. Jednym z nich są na pewno własne doświadczenia z dzieciństwa, które w przyszłości sami powielamy. Nie bez powodu mówi się, że „jaki ojciec, taki syn” czy „jaka matka, taka córka”.

Wielu rodziców bije swoje dzieci, nie zastanawiając się nad tym, aby wyciągnąć z ich zachowania odpowiednie wnioski.

bicie1

Źródło: popsugar.com

Takie rozwiązania służą jedynie emocjonalnemu wyładowaniu się przez rodzica i nie ma żadnych pozytywnych następstw.

Badania wykazały, że bicie dzieci może doprowadzić do tego, że staną się agresywne w przyszłości i będą mieć przeróżne problemy nie tylko na stopniu emocjonalnym, ale także psychicznym (lęki, depresja, uzależnienia od substancji psychoaktywnych) oraz współodczuwaniem czy normalnymi relacjami z ludźmi.

bicie2

Źródło: collective-evolution.com

Według CNN, badania, które zostały przeprowadzone przez University of Texas Medical na 800 dorosłych osobach, dowodzą, że większość rodziców, która bije swoje dzieci, była bita w przeszłości.

– „Nie zapominajmy, że rodzice są znacznie więksi i silniejsi od swoich dzieci. Są również znacznie bardziej kompetentni, a ponieważ ich mózgi są znacznie bardziej rozwinięte, są zdolne do większej samokontroli” – napisał doktor Denise Cummins w Psychology Today.

bicie3

Źródło: collective-evolution.com

– „Kiedy rodzic bije swoje dziecko, aby zachowywało się lepiej, daje mu informację, że uderzanie osób mniejszych i słabszych od siebie osób jest odpowiednim sposobem na uzyskanie tego, czego od nich wymagamy. Dlaczego dzieci miałby więc nie bić swoich młodszych kolegów ze szkoły?

Karanie dziecka poprzez bicie jest bardzo złym rozwiązaniem i nie ulega wątpliwości. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zapanowanie nad swoimi emocjami i uczenie dziecka, jak powinno postępować się w danej sytuacji. Wszystko po to, aby dane rozwiązanie mogło czegoś  nauczyć, a ostatecznie przydać się w późniejszym życiu.

Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających
Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających
67,00 zł
90,00 zł
Oferta zakończona!
Do 26% zniżki na: Pakiet zabiegów wyszczuplających w FABRYKA ENDORFINY Studio relaksu i modelowania sylwetki

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz