Istnieje wiele czynników, które wpływają na tycie. Czasami próbujemy walczyć z otyłością, nie wiedząc, czy nasze wysiłki będą miały jakikolwiek skutek.
Rygorystyczne diety, głodówki, ćwiczenia czy suplementy mogą nie dawać pożądanych rezultatów. Wiele bowiem zależy od uwarunkowań genetycznych, a także od trybu życia, jaki prowadzimy.
Warto sprawdzić, do której grupy się zaliczamy i co powinniśmy robić, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Większa aktywność fizyczna jest polecana w każdym z poniższych przypadków.
#1.
Jest to najczęściej występujący typ otyłości. Powodowany jest nadmiernym spożyciem węglowodanów i tłuszczów oraz brakiem aktywności fizycznej. Wystarczy, że ograniczysz węglowodany i będziesz ćwiczyć codziennie co najmniej pół godziny.
#2.
Ten typ otyłości wywołany jest przez lęk, depresję lub stres. Ludzie często „zajadają” swoje problemy słodyczami. Jest to oczywiście błąd, a przy okazji niezdrowy nawyk. Aby schudnąć, popracuj nad samokontrolą, aby oduczyć się sięgania po słodycze, jakby były lekarstwem na stres.
#3.
W tym przypadku najczęściej głównym winowajcą jest gluten. Ten typ otyłości występuje również często u kobiet w okresie menopauzy, dojrzewania lub w przypadku zaburzonej równowagi hormonalnej. Ważne jest, aby unikać długotrwałego siedzenia, papierosów i alkoholu. Zamiast tego należy skupić się na ćwiczeniach.
#4.
Przyczyną w tym przypadku jest spowolniony metabolizm. Osoby z tej grupy często czują się, jakby w ich brzuchu znajdował się nadęty balon. Najbardziej narażone są osoby, które spożywają alkohol lub mają problemy z oddychaniem. Należy więc zrezygnować z procentów i zmienić dietę na bogatą w owoce i warzywa.
#5.
Ten typ najczęściej wynika z genetycznego obciążenia. Może występować także u kobiet w czasie ciąży, jeśli mają skłonności do obrzęków nóg. Rozwiązaniem jest aktywny tryb życia. Pomocne okazują się proste ćwiczenia, jak wchodzenie po schodach. Osoby bardziej ambitne mogą zdecydować się bieganie.
#6.
Ten rodzaj otyłości bardzo często spotykany jest u ludzi mających siedzącą pracę, w której muszą znaczną część dnia spędzać w jednej pozycji (np. praca za biurkiem). Osoby z tej grupy powinny skupić się na aktywności co najmniej 3 razy w tygodniu, aby zwalczyć przyrost masy ciała.
Twoja reakcja?





Zostaw swój komentarz