Home Kategorie Porady Sprawdź, w którym miejscu tyjesz i dowiedz się, czego nie powinnaś jeść.

Sprawdź, w którym miejscu tyjesz i dowiedz się, czego nie powinnaś jeść.

Istnieje wiele czynników, które wpływają na tycie. Czasami próbujemy walczyć z otyłością, nie wiedząc, czy nasze wysiłki będą miały jakikolwiek skutek.

Rygorystyczne diety, głodówki, ćwiczenia czy suplementy mogą nie dawać pożądanych rezultatów. Wiele bowiem zależy od uwarunkowań genetycznych, a także od trybu życia, jaki prowadzimy.

Warto sprawdzić, do której grupy się zaliczamy i co powinniśmy robić, aby pozbyć się zbędnych kilogramów. Większa aktywność fizyczna jest polecana w każdym z poniższych przypadków.

#1.

ty1

Jest to najczęściej występujący typ otyłości. Powodowany jest nadmiernym spożyciem węglowodanów i tłuszczów oraz brakiem aktywności fizycznej. Wystarczy, że ograniczysz węglowodany i będziesz ćwiczyć codziennie co najmniej pół godziny.

#2.

ty2

Ten typ otyłości wywołany jest przez lęk, depresję lub stres. Ludzie często „zajadają” swoje problemy słodyczami. Jest to oczywiście błąd, a przy okazji niezdrowy nawyk. Aby schudnąć, popracuj nad samokontrolą, aby oduczyć się sięgania po słodycze, jakby były lekarstwem na stres.

#3.

ty3

W tym przypadku najczęściej głównym winowajcą jest gluten. Ten typ otyłości występuje również często u kobiet w okresie menopauzy, dojrzewania lub w przypadku zaburzonej równowagi hormonalnej. Ważne jest, aby unikać długotrwałego siedzenia, papierosów i alkoholu. Zamiast tego należy skupić się na ćwiczeniach.

#4.

ty4Przyczyną w tym przypadku jest spowolniony metabolizm. Osoby z tej grupy często czują się, jakby w ich brzuchu znajdował się nadęty balon. Najbardziej narażone są osoby, które spożywają alkohol lub mają problemy z oddychaniem. Należy więc zrezygnować z procentów i zmienić dietę na bogatą w owoce i warzywa.

#5.

ty5

Ten typ najczęściej wynika z genetycznego obciążenia. Może występować także u kobiet w czasie ciąży, jeśli mają skłonności do obrzęków nóg. Rozwiązaniem jest aktywny tryb życia. Pomocne okazują się proste ćwiczenia, jak wchodzenie po schodach. Osoby bardziej ambitne mogą zdecydować się bieganie.

#6.

ty6

Ten rodzaj otyłości bardzo często spotykany jest u ludzi mających siedzącą pracę, w której muszą znaczną część dnia spędzać w jednej pozycji (np. praca za biurkiem). Osoby z tej grupy powinny skupić się na aktywności co najmniej 3 razy w tygodniu, aby zwalczyć przyrost masy ciała.

eKurs: Doradca zawodowy z MEN
eKurs: Doradca zawodowy z MEN
75,00 zł
199,00 zł
Oferta zakończona!
Kurs online: Doradca zawodowy z zaświadczeniem MEN za 75 zł w P&M Management Group (zamiast 199 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
3
Zły
Zły
3

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz