Home Kategorie Ludzie Wieloryb rzucił się na kobietę. Gdy ta orientuje się dlaczego, jest poruszona do łez.

Wieloryb rzucił się na kobietę. Gdy ta orientuje się dlaczego, jest poruszona do łez.

Zwierzęta są dzielniejsze od ludzi, a ta historia jest idealnym tego przykładem.

Nan Hauser bada i nurkuje z wielorybami od 28 lat, ale nigdy nie doświadczyła takiego spotkania, jak podczas wycieczki na Wyspy Cooka położone na południowym Pacyfiku.

Nan w trakcie tej podróży miała prowadzić badania i nagrywać film. Miała ze sobą cały zespół filmowców, którzy mieli uwiecznić jej spotkanie z grupą humbaków. Na szczęście byli na miejscu, aby uchwycić spotkanie, które było całkowicie inne, niż zwykle.

Jedno z tych potężnych stworzeń podpłynęło do Nan i zaczęło szturchać ją w wodzie.

– „Nie przestawał mnie dotykać. Starałam się odsunąć, ale on cały czas podpływał. W końcu podniósł mnie ponad wodę. Cały czas ustawiał swoje oko zaraz obok mnie, ale nie mogłam domyślić się, co stara się przekazać.”

Po chwili Nan zaczęła się bać i myślała, że zwierzę chce ją skrzywdzić.

– „Myślałam, że nagranie skończy się moją śmiercią. Wystarczy jedno machnięcie ogonem wieloryba i masz połamane kości.”

Okazało się jednak, że wieloryb nie był powodem do strachu. Gdy kobieta podniosła wzrok, ujrzała rekina tygrysiego, który pływał w pobliżu. Wszystko, co chciał zrobić wieloryb to ochronić swojego przyjaciela przed atakiem rekina.

– „Byłam pewna, że umrę.”

wielo

Wieloryb wziął Nan na płetwę i podpłynął pod łódź. Gdy stworzenie było już odpowiednio blisko, kobieta mogła wskoczyć bezpiecznie na pokład.

– „Schowałam twarz w dłoniach i zaczęłam płakać. Nie wiem czy były to łzy ulgi, że jestem żywa, czy łzy wywołane tym, że doświadczyłam najbardziej niezwykłej rzeczy w moim życiu.”

Wieloryby znane są ze swojego altruizmu i jest kilka udokumentowanych przypadków, gdy humbaki ratowały inne zwierzęta, jednak po raz pierwszy udało się zaobserwować przypadek, gdy to człowiek został ocalony przez te stworzenia.

– „Mimo iż było to całkowicie szalone przeżycie poczułam się uhonorowana, że się wydarzyło. To niesamowite, że te zwierzęta potrafią popędzić na pomoc w niebezpiecznej sytuacji, aby kogoś uratować.”

Produkty Microsoft Office i Windows
Produkty Microsoft Office i Windows
89,90 zł
629,99 zł
Oferta zakończona!
Produkty Microsoft Office i Windows (od 89,90zł) z Softwerk

Twoja reakcja?

Super
Super
78
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz