Home Kategorie Porady Jeśli podmuchasz swój kciuk, doświadczysz niezwykłych efektów w swoim ciele.

Jeśli podmuchasz swój kciuk, doświadczysz niezwykłych efektów w swoim ciele.

Jeśli podmuchasz swój kciuk, doświadczysz niezwykłych efektów w swoim ciele.

Nasze ciała są co najmniej zaskakujące. Gdy coś zaczyna nas boleć, inna dolegliwość ustępuje i tak za każdym razem.

Jeśli masz problem z drapaniem w gardle, masz zatkany nos lub jesteś zestresowany, wypróbuj te kilka skutecznych sztuczek. Wywierając nacisk na niektóre obszary naszego ciała, utrzymując rozproszoną uwagę i wykorzystując różne metody, Twoje ciało jest w stanie pokonać nawet najbardziej uporczywy ból, chorobę lub zmartwienie.

Łaskotanie w gardle

Przy pewnych schorzeniach gardła, chwilową ulgę może przynieść gorąca herbata lub wypłukanie ust słoną wodą. Jeżeli jednak odczuwasz w gardle łaskotanie, zaczynasz się zastanawiać, czy naprawdę nie ma skutecznego środka, który powstrzyma chęć drapania. Laryngolog Scott Schaffer zdradził jednak pewną tajemniczą metodę, której stosowanie przynosi natychmiastową ulgę. Wszystko, co musisz zrobić, to podrapać się w ucho. Lekarz wyjaśnia:

– ,,Kiedy nerwy w uszach są stymulowane, w gardle powstaje odruch, który może spowodować skurcze mięśni. Dzięki nim łaskotanie znika”.

Ta sztuczka z pewnością przyda się każdemu w okresach przeziębienia i grypy.

Odstresuj się

Jeśli zjadają Cię nerwy i nie masz pomysłu na relaks, pochlap twarz zimną wodą. Wstrzymywanie oddechu i jednoczesne odczuwanie chłodu na skórze sprawi, iż Twój mózg przyjmie ,,odruch nurkowania”. Wówczas Twój organizm zacznie efektywniej zużywać tlen, co z pewnością przyniesie uspokojenie. Powyższa sztuczka jest powszechnie znana i dobrze udokumentowana. Mówi się nawet, że wystarczy wypić trochę zimnej wody, aby się ,,wyluzować”. Nie martw się więc o swój makijaż.

Bądź odważny, gdy oddajesz krew

Jeśli sama myśl o igle wywołuje u Ciebie dreszcze, spróbuj skoncentrować się na czymś innym. W momencie, gdy pielęgniarka zamierza Cię ukłuć, zacznij lekko kasłać. W efekcie Twój mózg skupi się na innej czynności, a Ty zapomnisz o strachu. Zanim zastosujesz tę sztuczkę, pamiętaj, aby uprzedzić pielęgniarkę o swoich planach.

Pozbądź się bólu zatok

Aby pozbyć się bólu zatok, jednocześnie dociśnij język do podniebienia, a palec przyłóż do miejsca między brwiami. Kołysanie się w przód i w tył połączone z naciskiem na kości czaszki, spowoduje, że pozbędziesz się zalegającego śluzu. Po mniej więcej 20 sekundach będziesz mógł cieszyć się głębokim oddechem.

Zmniejsz ryzyko wystąpienia blizn po oparzeniach

Nie musisz chwytać po kostki lodu, jeśli doznałeś nieprzyjemnego oparzenia. Delikatnie naciśnij koniuszkami palców na bolące miejsce. Dzięki temu przywrócisz stałą temperaturę ciała na tym obszarze. Zmniejszy to prawdopodobieństwo powstawania pęcherzy. Ponad to Twoja skóra zregeneruje się w naturalny sposób, a Ty przestaniesz się martwić o bliznę.

Spraw, aby ból zęba zniknął w kilka minut

Ta niezwykła sztuczka odmieni Twoje życie, nawet jeśli masz wrażliwe zęby. Gdy zaczniesz odczuwać narastający ból, przyłóż kostkę lodu do tylnej części dłoni i pocieraj nią obszar pomiędzy palcem wskazującym, a kciukiem. To tam znajdują się nerwy, które przekazują bodźce z twarzy i rąk do mózgu. Dzięki obniżeniu temperatury sygnały bólowe nie będą wysyłane.

Pozbądź się motylków w brzuchu na dobre

Ten problem brzmi dla Ciebie znajomo? Jesteś gotowy na wielką randkę, ale motylki w brzuchu nie pozwalają Ci się na niczym skupić? Oto prosty trik, który zrelaksuje Cię w kilka sekund. Wystarczy, że podmuchasz na swój kciuk. Chociaż ten sposób może wydawać się dziwny, pomoże uregulować Twój oddech, kontrolować nerwy i spowolnić tętno. Motylki staną się przeszłością!

Zwalcz migrenę

Nie potrzeba drogich i uzależniających leków przeciwbólowych. Wypróbuj starożytną metodę, która polega na uciskaniu odpowiednich miejsc. Kciukiem i palcem wskazującym naciśnij na obszar pomiędzy tymi palcami w drugiej dłoni, a później na odwrót. Błonę między palcami uciskaj przez kilka minut z każdej strony. Dodatkowo możesz też delikatnie masować ten obszar. W efekcie ból zacznie ustępować, a zablokowana energia uwolni się.

Sprawdź, jak pozbyć się migreny przy pomocy punktowych ucisków:

Powyższe sztuczki mogą znacznie poprawić jakość Twojego życia. Warto podzielić się nimi ze znajomymi.

Wieloetapowy rytuał na twarz
Wieloetapowy rytuał na twarz
71,99 zł
89,99 zł
Oferta zakończona!
Wieloetapowy rytuał Premium na twarz od 89,99 zł w Studiu Urody Juliet w Bielsku-Białej

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz