Home Kategorie Porady Od kiedy zaczęłam moczyć nogi w tym domowym roztworze mój stan zdrowia zmienił się nie do poznania….

Od kiedy zaczęłam moczyć nogi w tym domowym roztworze mój stan zdrowia zmienił się nie do poznania….

Od kiedy zaczęłam moczyć nogi w tym domowym roztworze mój stan zdrowia zmienił się nie do poznania….

Moczenie stóp w wodzie, nazywane również kąpielą stóp, było powszechnie praktykowane już tysiące lat temu. Jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, jest to odpowiednia chwila!

Kąpiel stóp koi nerwy i sprawia, że mamy więcej energii. Jej dużą zaletą jest fakt, że możemy z niej korzystać w domowym zaciszu, czyli w pełni komfortowych warunkach, co dodatkowo nas odpręży.

Składniki potrzebne do przygotowania kąpieli dla stóp:

  • 1 szklanka soli Epsom o dowolnym zapachu
  • 1 szklanka soli morskiej
  • 1 łyżka stołowa sody oczyszczonej
  • 1 łyżka stołowa skrobi kukurydzianej
  • 1 łyżka stołowa oliwy
  • 3 łyżki stołowe ekstraktu z cytryny
  • 2 łyżki stołowe herbaty z mięty pieprzowej
  • 4 łyżki stołowe ekstraktu z mięty pieprzowej

Wypełnij misę lub miednicę ciepłą wodą i dodaj do niej wszystkie składniki, a następnie zanurz stopy na piętnaście minut. Gdy zakończysz kąpiel stóp, użyj pumeksu aby zetrzeć zrogowaciały naskórek, a po zakończeniu całej procedury opłukaj skórę wodą i wytrzyj ręcznikiem do sucha.

Korzyści płynące z moczenia stóp

1. Łagodzi stres

W stopach znajduje się znacznie więcej nerwów niż w innych częściach ciała, dlatego kąpiel w ciepłej wodzie działa relaksująco i poprawia pracę mięśni.

2. Detoksykuje organizm

Organizm, w ciągu całego dnia, jest narażony na działanie wielu toksyn, których należy się w jakiś sposób pozbyć. Jednym ze sposobów detoksykacji organizmu jest moczenie stóp. Kąpiel poprawia krążenie blisko powierzchni skóry, dzięki czemu dochodzi do wydalenia toksyn.

3. Lepszy sen

Odpowiednio długi i spokojny sen jest gwarancją prawidłowo funkcjonującego organizmu. Problemy życiowe oraz stres skutecznie go zakłócają, dlatego warto przed spaniem przygotować kąpiel stóp i skorzystać z jej właściwości relaksujących.

4. Gwarantuje więcej energii o poranku

Moczenie stóp poprawia krążenie krwi, dzięki czemu nasze ciało może spożytkować znacznie więcej energii. Jeśli wykonasz ten zabieg przed położeniem się do łóżka, obudzisz się znacznie żywszy i gotowy, by stawić czoła nowemu dniu.

5. Mniejszy stres

Wszyscy cierpią z powodu stresu, a moczenie stóp to bardzo dobry sposób na ukojenie nerwów. Cytrynowo-miętowa kąpiel stóp dostarczy Ci sporo magnezu, który przyczynia się do redukowania uczucia stresu. Jeśli wiedziesz bardzo stresujące życie, zastanów się nad wykonywaniem tego zabiegu codziennie – rezultaty przejdą Twoje najśmielsze oczekiwania.

Jeśli doskwierają Ci alergie skórne lub Twoje ciało jest wrażliwe na któryś ze składników, nie praktykuj moczenia stóp. W takich przypadkach najbezpieczniej będzie zasięgnąć opinii lekarza.

Źródło: nativewell.me

Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
Fotoobraz na płótnie z Twojego zdjęcia
29,00 zł
125,00 zł
Oferta zakończona!
Od 29 zł: fotoobraz z wybranym zdjęciem na płótnie bawełnianym lub poliestrowym z Duonet

Twoja reakcja?

Super
Super
64
Ha ha
Ha ha
11
Wow
Wow
17
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
6

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz