Home Kategorie News Nadchodzą spore zmiany dla nowych kierowców. Każdy, kto nie zdąży zdać przed 4 czerwca, będzie mieć problem.
3.99K

Nadchodzą spore zmiany dla nowych kierowców. Każdy, kto nie zdąży zdać przed 4 czerwca, będzie mieć problem.

4. czerwca wchodzą w życie zmiany w ustawie o prawie w ruchu drogowym. Młodzi kierowcy starają się teraz zdać egzamin przed tym terminem.

kier1

Zmiana w ustawie sprawi, że zdobycie uprawnień będzie jeszcze trudniejsze, niż dotychczas. Po pierwsze zacznie obowiązywać, tzw. okres próbny. Przez 8 miesięcy od otrzymania prawa jazdy kierowca będzie mieć obowiązek oznakować swoje auto naklejką z zielonym liściem klonowym. Dzięki temu będzie widać, że mamy do czynienia z kierowcą, który tak naprawdę nadal uczy się jeździć, mimo iż egzamin ma już za sobą.

Takiego kierowcę będą także obowiązywać dodatkowe ograniczenia. Nie będzie mógł jechać szybciej, niż 50 km/h w obszarze zabudowanym (niezależnie od rodzaju drogi) oraz 80 km/h poza obszarem zabudowanym. Na autostradach i drogach ekspresowych maksymalna, dozwolona prędkość będzie wynosić 100 km/h.

W jakimś stopniu na pewno zwiększy to bezpieczeństwo świeżo upieczonego kierowcy. Przez zapis ten ucierpią jednak pozostali. Wymusi on bowiem wyprzedzanie takiego pojazdu, co także jest manewrem niebezpiecznym. Młody kierowca z kolei nie nauczy się wyprzedzać innych (a czasem się to przydaje).

Świeżo upieczony kierowca nie będzie mógł zostać przez 8 miesięcy kierowcą zawodowym, który jeżdżeniem zarabia na życie. Dla nowego kierowcy zacznie również obowiązywać 2-letni okres próbny. W tym czasie będzie musiał odbyć dodatkowe szkolenia w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym. Szkolenia będą oczywiście płatne, do zrealizowania w WORDzie. Dopiero po zaliczeniu tych kursów będzie mógł zdjąć naklejki z zielonym listkiem i jeździć jak inni kierowcy.

Każdy kto nie chce podlegać pod nowe przepisy, powinien się pospieszyć. Do 4 czerwca zostało niewiele czasu, a w szkołach jazdy zaczęły się tworzyć kolejki.

kier2

Oczyszczanie skóry twarzy
Oczyszczanie skóry twarzy
39,99 zł
120,00 zł
90 dni
do końca oferty!
10-etapowe oczyszczanie skóry twarzy z wybranym zabiegiem na twarz za 39,99 zł w Gabinecie Kosmetycznym Mona Lisa

Twoja reakcja?

Super
Super
6
Ha ha
Ha ha
33
Wow
Wow
9
Smutny
Smutny
8
Zły
Zły
60

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz