Home Kategorie Porady Sprawdź, jak łatwo wyczyścić materac: będziesz potrzebować tylko dwóch składników.

Sprawdź, jak łatwo wyczyścić materac: będziesz potrzebować tylko dwóch składników.

Każdy regularnie pierze swoją pościel. Może nie tak często, jak powinno się to robić, ale zazwyczaj robi się to raz na kilka tygodni. Kiedy jednak ostatni raz praliście materac?

Nawet jeśli korzystasz z prześcieradła i nakładki na materac, w trakcie jego użytkowania brudzi się on bardziej, niż można by przypuszczać.

Pot i brud przedostają się przez prześcieradło i wnikają wprost w materac. Większość ludzi nie zdaje sobie z tego nawet sprawy. Niestety czyszczenie materaca to niełatwa sprawa. Nawet jeśli ktoś to zrobi, nie będzie on tak czysty, jak wtedy, gdyby został wyprany w pralce.

Jeżeli jednak zastosujesz się do tych kilku kroków, Twój materac w mgnieniu oka będzie, jak nowy. Co najlepsze, będziesz mógł go używać dłużej, bez konieczności wymiany na nowy.

To może Cię zainteresować:  Dzięki tym 3 ćwiczeniom wyrzeźbisz swoje ramiona bez pomocy specjalistycznego sprzętu.

mat1

Składniki

  • 2 szklanek sody oczyszczonej
  • 4-5 kropli olejku eterycznego (na przykład lawendowego)
  • 1 duży słoik
  • 1 drobne sitko
  • 1 odkurzacz

mat2

Sposób użycia

  1. Sodę oczyszczoną i olejek eteryczny umieść w słoiku. Zalecamy olejek lawendowy, gdyż ma on kojące i relaksujące działanie, a co za tym idzie – wspomaga spokojny sen. Metoda ta oczywiście działa z innymi olejkami. Zastanów się jednak dwa razy czy na pewno chcesz używać olejków, które mają działanie pobudzające i mogą sprawić, że nie będziesz mógł zasnąć.
  2. Zakręć słoik i porządnie nim potrząśnij. Rób to tak długo, aż soda i olejek dokładnie się wymieszają.
  3. Mieszankę rozprowadź dokładnie po powierzchni materaca, używając do tego sitka.
  4. A teraz najtrudniejsze – cierpliwie czekaj. Pozostaw sodę na materacu przez około godzinę. Wchłonie ona brud i ciecze z materaca, sprawiając, że będzie on wyglądać, jak nowy.
  5. Weź odkurzacz i wciągnij sodę z olejkiem tak, aby na materacu nic nie zostało. Łatwiej będzie, jeśli użyjesz mniejszej końcówki.
To może Cię zainteresować:  Spraw, by Twoje ręczniki wyglądały jak nowe! Szybko i prosto!

W ten sposób Twój materac jest znowu czysty. Ta metoda bardzo dobrze sprawdzi się także w przypadku poduszek z kanapy i innych tkaninach, które ciężko jest utrzymać w czystości. Powtarzaj ten proces mniej więcej raz w miesiącu.

mat3

Makijaż permanentny
Makijaż permanentny
99,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Makijaż permanentny: kreska górna lub dolna za 99,99 zł i więcej opcji w PermLab

Twoja reakcja?

Super
Super
19
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
6
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
7

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz