Home Kategorie Zdrowie Dwulatek dostał drgawek i halucynacji po popularnym leku na grypę. Teraz jego rodzice ostrzegają innych.

Dwulatek dostał drgawek i halucynacji po popularnym leku na grypę. Teraz jego rodzice ostrzegają innych.

W trakcie sezonu grypowego ważne jest zachowanie wyjątkowej ostrożności, szczególnie w przypadku dzieci. Należy często myć ręce i unikać kontaktu z chorymi.

Typowe objawy grypy to: suchy kaszel, ból głowy, wysoka gorączka, ból gardła, dreszcze i podrażniony żołądek. Jeśli choroba nie mija po 3 – 5 dniach, należy skonsultować się z lekarzem.

To właśnie zrobili Andrea i Josh Wallens z Teksasu, gdy ich 2-letni syn Steven zachorował na grypę. Gdy jednak lekarz przepisał małemu popularny lek na tę chorobę, sytuacja zaczęła się robić naprawdę poważna.

halu1

Lekarz przepisał dziecku lek Tamiflu. Jest to lek, który za zadanie ma zmniejszyć intensywność objawów i skrócić czas leczenia o 1 – 2 dni. Lek nie zabija wirusów, ale zapobiega ich rozprzestrzenianiu się w organizmie.

halu2

Lekarstwo zaczęło działać natychmiast, jednak nie tak, jak się tego spodziewano. Zaraz po przyjęciu go, mały chłopiec zaczął mieć drgawki i halucynacje oraz odczuwać potężny ból głowy. Uderzył nawet swoją mamę w twarz. Jasnym dla wszystkich było to, że coś poszło nie tak.

Steven to nie jedyne dziecko, które zareagowało źle na Tamiflu. Niedawno 6-letnia dziewczynka z Teksasu wyskoczyła z okna po zastosowaniu leku. Tak samo, jak Steven miała halucynacje.

halu3

Mimo wszystko lekarze upierają się, że korzyści płynące z przyjmowania leku znacząco przewyższają potencjalne ryzyko. Pediatra Norina Ocampo mówi:

– „Większość dzieci nie odczuwa skutków ubocznych przyjmowania Tamiflu.”

Zgadza się z nią dr John Shufeldt:

– „Tamiflu jest bardzo ważne. Skraca on chorobę o około dzień i zmniejsza siłę objawów o 10 – 30%.”

Rodzice Stevena ostrzegają teraz innych o niepożądanych skutkach tego leku. Tamiflu jest na receptę, jednak często podważa się jego skuteczność. Mimo to nadal jest regularnie przepisywany pacjentom, głównie ze względu na brak alternatywnego leku.

Te dwa przypadki spowodowały, że wielu rodziców w USA nie chce podawać swoim dzieciom Tamiflu.

Aby uniknąć grypy należy dokładnie i regularnie myć ręce, najlepiej przy użyciu sprayu do rąk. Powinno się także unikać dotykania oczu, nosa i ust oraz unikać kontaktu z zarażonymi. Należy niezwłocznie udać się do przychodni, jeśli gorączka nie mija po czterech dniach. Dzieci mogą odczuwać inne objawy, jak biegunka, nudności, wymioty i podrażnienie żołądka.

Źródło: youtube.com

Do 0% zniżki na Spa - Pass giornaliero w Medip Gabinet Fizjoterapii i Masażu
Do 0% zniżki na Spa - Pass giornaliero w Medip Gabinet Fizjoterapii i Masażu
115,99 zł
Oferta zakończona!
Do 0% zniżki na Spa - Pass giornaliero w Medip Gabinet Fizjoterapii i Masażu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
7
Zły
Zły
9

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz