Home Kategorie Porady Naturalne sposoby na pozbycie się gruczolaków potowych bez interwencji chirurgicznej.

Naturalne sposoby na pozbycie się gruczolaków potowych bez interwencji chirurgicznej.

Naturalne sposoby na pozbycie się gruczolaków potowych bez interwencji chirurgicznej.

Gruczolaki potowe zazwyczaj nie wymagają leczenia, mimo iż właściwie są to guzy. Nie rozprzestrzeniają się jedna k po ciele i nie są groźne dla zdrowia.

Jednak gruczolaki potowe nie wyglądają ładnie dlatego wiele osób decyduje się na ich usunięcie. Jedną z procedur medycznych jest przyżeganie, które polega na użyciu gorącego narzędzia, a czasami napięcia elektrycznego.

Jeśli masz gruczolaki potowe i chcesz pozbyć się ich w sposób chirurgiczny, musisz być gotowy na wyłożenie sporej sumy pieniędzy. Istnieje dodatkowo ryzyko, że te łagodne narośle pojawią się znowu po zabiegu, a co za tym idzie koszty mogą wzrastać w nieskończoność.

Oprócz tego przyżeganie jeśli źle przeprowadzone może prowadzić do powstawania ciemnych blizn. Dzieje się tak również, gdy wystawiamy leczone miejsce na zbytnie działanie promieni słonecznych. Na skórze mogą również pojawić się niewielki otwory wskazujące miejsce, gdzie znajdował się gruczolak. Zdarza się to rzadko, ale może prowadzić do infekcji, a ona do kolejnych problemów.

Na szczęście istnieje sporo domowych sposobów na pozbycie się tego nieestetycznego problemu. Oprócz tego, że nie niosą za sobą takiego ryzyka jak operacja, to są jeszcze tanie.

Warto jeszcze zaznaczyć, że może minąć nieco czasu zanim zobaczysz jakieś efekty. Jednak z cierpliwością determinacją gruczolaki znikną. Osoby, które wypróbowały te naturalne sposoby mogą to potwierdzić.

Ocet jabłkowy

Kwasowość octu pomoże powoli rozpuścić narośle. Dodatkowo zawarte w nim antyoksydanty poprawią stan skóry i przyspieszą leczenie. Rozprowadź nieco octu na problematycznych miejscach przy pomocy wacika. Powtarzaj kilka razy dziennie przez kilka dni.

Sok z cytryny

Tak samo, jak ocet jabłkowy sok z cytryny jest kwasowy i dlatego pomaga pozbyć się gruczolaków. Witamina C zawarta w tym owocu sprawia, że narośle znikają nie zostawiając ciemnych śladów na skórze.

Żel aloesowy

Jeśli masz w ogrodzie aloes, masz także dostęp do świetnego naturalnego środka na gruczolaki. Wszystko, co musisz zrobić to złamać liść i zaaplikować substancje z wnętrza na miejsca, gdzie występują narośle. Dodatkowo zawarta w aloesie witamina E pomoże zmniejszyć widoczność zmarszczek pod oczami.

Olej rycynowy

Sprawdź czy w Twojej apteczce przypadkiem nie ma oleju rycynowego. Ta substancja może być również używana do walki z gruczolakami potowymi. Niektórzy twierdzą, że działa on efektywniej, gdy doda się kilka kropel do sody oczyszczonej. Tak powstałą pastę należy nakładać na problematyczne miejsca 2 – 3 razy dziennie.

Sok z cebuli

Aby wydobyć sok z cebuli musisz ją zmielić lub umieścić w młynku do kawy. Może nieładnie to pachnieć, ale świetnie radzi sobie z gruczolakami. Nakładaj na dane miejsca i zmyj wodą po 10 minutach. Rób to 2 – 3 razy dziennie.

Czosnek

Kolejnym świetnym i naturalnym sposobem na pozbycie się tego problemu jest czosnek. Wszystko, co musisz zrobić to zmiażdżyć ząbek czosnku. Przymocuj kawałki czosnku do problematycznych miejsc przy pomocy plastra. Najlepiej robić to przed położeniem się spać, aby enzymy zawarte w czosnku miały czas na walkę z naroślami.

Źródło: healthdigezt.com

Rozrywka w parku Majaland
Rozrywka w parku Majaland
169,90 zł
199,90 zł
285 dni
do końca oferty!
Park rozrywki Majaland Kownaty: całodzienny bilet na wszystkie atrakcje za 69,93 zł (-30%)

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
4
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
4

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz