Home Kategorie Życie ZUS zabrał rentę chorej kobiecie, bo była aktywna na Facebooku. „To znaczy, że jest zdolna do pracy”.
27.20K

ZUS zabrał rentę chorej kobiecie, bo była aktywna na Facebooku. „To znaczy, że jest zdolna do pracy”.

Pisanie postów i dodawanie znajomych na facebooku mogło ją słono kosztować. ZUS odebrał kobiecie rentę, argumentując decyzję tym, że skoro może pisać w mediach społecznościowych, może też pracować.

zus1

Zdaniem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych kobieta nie była całkowicie niezdolna do pracy, a jednym z dowodów miała być jej aktywność na Facebooku. Kobieta twierdziła natomiast, że leczy się u psychiatry, neurologa i kardiologa. Podkreślała, że potrzebuje „całkowitej, stałej i długotrwałej opieki w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji”.

ZUS oceniając aktywność kobiety w mediach społecznościowych uznał, że może ona pracować. Skoro jest w stanie korzystać z komputera i skupić na wykonywanych czynnościach znaczy to, że nie jest „całkowicie niezdolna do pracy”.

zus2

Kobieta odwołała się od decyzji i sprawa ostatecznie trafiła do sądu. Powołany zespół lekarzy ocenił, że kobieta rzeczywiście choruje. Specjaliści orzekli niezdolność do pracy do sierpnia 2019 roku.

Sąd nie zgodził się na powołanie innych biegłych, o co wnosił Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W kwestii aktywności na Facebooku sąd również nie zgodził się z argumentacją urzędników ZUS.

– „W ocenie Sądu fakt, że ubezpieczona jest aktywna na Facebooku nie oznacza, że samodzielnie obsługuje komputer i związane z tym aplikacje. Ponadto brak jest bezpośredniego związku pomiędzy znajomościami zawartymi w internecie, a możliwością wykonywania pracy” – czytamy w uzasadnieniu wyroku.

Tym samym kobiecie przedłużono prawo do renty do sierpnia 2019 roku.

zus3

Mezoterapia igłowa
Mezoterapia igłowa
59,00 zł
200,00 zł
120 dni
do końca oferty!
Mezoterapia igłowa okolicy oka lub na skórę głowy od 59 zł w Sunrise Doctors – wiele lokalizacji

Twoja reakcja?

Super
Super
74
Ha ha
Ha ha
113
Wow
Wow
41
Smutny
Smutny
28
Zły
Zły
220

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz