Home Zabawne W Sosnowcu szukają kogoś do sprzątania domu i opieki nad dzieckiem. Stawka? Nie uwierzysz.

W Sosnowcu szukają kogoś do sprzątania domu i opieki nad dzieckiem. Stawka? Nie uwierzysz.

Administratorzy facebookowej strony „Beka z przedsiębiorców” podzielili się znaleziskiem ze strony OLX. Ogłoszenie zaczyna się niewinnie, ale jeśli poczytamy dalej…

sos1

OLX to popularna strona z ogłoszeniami o różnej treści. Od wynajmu mieszkania, sprzedaży mebli czy chęci kupienia wózka, po ogłoszenia o pracy.

Właśnie jedno z tych ostatnich wpadło komuś w oko. Zdecydowanie wyróżnia się ono spośród innych ofert.

Jeden z mieszkańców Sosnowca szuka kogoś, kto sprzątałby mu jednorodzinny dom, gotował, odbierał synka z przedszkola, a w czasie, gdy ogłoszeniodawca będzie w pracy, także się tym dzieckiem opiekował.

Mimo iż to całkiem sporo obowiązków, na tym etapie wszystko jest OK. W końcu pracujący rodzice małych dzieci mogą potrzebować pomocy przy prowadzeniu domu.

Zaczyna się robić dziwnie gdy przechodzimy do wynagrodzenia. Jak myślicie, jakie wynagrodzenie zaproponowano za tyle czynności? 1000 zł/tydzień? 2000 zł/miesiąc? A może 20 zł/godzinę.

Otóż… NIC.

Praca ta ma mieć charakter… bezpłatnego stażu. Oferowane są jedynie referencje, bo ogłoszeniodawca jest „ważną osobą”. To powinno wystarczyć zainteresowanym.

Poniżej możecie zobaczyć ogłoszenie:

sos2

Krótko mówiąc, nie jest to oferta marzeń. Trudno też przemilczeć fakt, że za każdą pracę należy się wynagrodzenie, tym bardziej tak odpowiedzialną, jak opieka nad dzieckiem. To wręcz skandaliczne, że w 2018 roku ktoś oczekuje nieodpłatnej pracy w zamian za referencje od „ważnej osoby”.

Sprawa jest naprawdę absurdalna i mamy nadzieję, że było to jedynie żart lub część eksperymentu społecznego. Z drugiej strony życie lubi pisać najróżniejsze scenariusze, a ludzie są w stanie wymyślić takie rzeczy, o których nie pomyślałby nawet najlepszy kabareciarz.

Twoja reakcja?

Super
Super
17
Ha ha
Ha ha
565
Wow
Wow
32
Smutny
Smutny
25
Zły
Zły
253

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz