Home Kategorie Zdrowie Chłopiec płakał z bólu, gdy na ciele pojawiły mu się czerwone krosty. Lekarz postawił błędną diagnozę.

Chłopiec płakał z bólu, gdy na ciele pojawiły mu się czerwone krosty. Lekarz postawił błędną diagnozę.

Ospę wietrzną przechodził prawie każdy z nas i nadal pamięta ten okropny okres. Nie jest to nic przyjemnego. Niestety, wielu lekarzy nie traktuje tej dolegliwości zbyt poważnie.

Istnieją wręcz zdania, że jest ona potrzebna i nie ma co panikować. Dla tej rodziny mogło się to jednak skończyć tragicznie.

Hayley Lyons z Warrington w Anglii zabrała swojego syna Lewisa do lekarza, gdy dostał wysokiej gorączki. Lekarz zalecił, aby matka podała mu ibuprofen, który złagodzi ból i obniży gorączkę. Kobieta ufała lekarzowi i zrobiła to, co powiedział. Okazuje się jednak, że nie powinna tego robić. Po tym, gdy Lewis zażył lekarstwo, jego stan zaczął się pogarszać. W końcu był na tyle poważny, że matka niewiele myśląc, zabrała go do szpitala. Co się stało?

To może Cię zainteresować:  Policjant w środku nocy zauważył zaparkowany samochód. Gdy zobaczył, co jest w środku pękło mu serce.

ospa1

Lek, który przepisał lekarz ma straszny wpływ na pacjentów cierpiących z powodu ospy wietrznej. Lekarz nie zorientował się, że chłopiec jest właśnie w początkowym stadium tej choroby. Mama postanowiła ostrzec innych rodziców przed tym, co może ich spotkać.

– „Rodzice, ospa wietrzna znów krąży. Proszę Was o to, abyście nie podawali w tym czasie swoim dzieciom nurofenu/ibuprofenu. Czterech różnych lekarzy z naszej okolicy przepisało go Lewisowi, ponieważ nie mogliśmy zbić gorączki, ale musicie wiedzieć, że ten lek reaguje z ospą wietrzną w taki sposób, że przechodzi w głąb skóry. Lekarze wysyłali Lewisa ciągle do domu, mówiąc, że to tylko ospa wietrzna. Niestety, gdy trafił w końcu do szpitala, okazało się, że ma sepsę!”

ospa2

– „Tylko dlatego, że nie odpuściliśmy i zabraliśmy Lewisa do szpitala, jego życiu dziś nic nie grozi. Gdyby nie nasze nastawienie, mogłoby się to skończyć naprawdę źle. Wiele zawdzięczamy także lekarzom z Alderhey, ich poradom, trosce i wiedzy.”

ospa3

Dzięki temu, że Hayley bacznie obserwowała swojego syna i zdała sobie sprawę, że dzieje się coś niepokojącego, nie doszło do tragedii. Warto czasem zaufać swojej intuicji, gdy nie jesteśmy pewni, czy diagnoza lekarska była dobra. Nie chodzi o to, aby nie ufać lekarzom, ale w końcu chodzi o zdrowie naszych dzieci, prawda?

To może Cię zainteresować:  Matka podejrzewała, że jej syn ma ospę. Lekarze odkryli co innego. Każdy powinien o tym wiedzieć...

ospa4

Produkty Microsoft Office i Windows
Produkty Microsoft Office i Windows
89,90 zł
629,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Produkty Microsoft Office i Windows (od 89,90zł) z Softwerk

Twoja reakcja?

Super
Super
15
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
35
Zły
Zły
17

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz