Home Kategorie Życie 90% ludzi nie ma pojęcia, że ta aplikacja nagrywa wszystkie rozmowy bez ich wiedzy.
2.76K

90% ludzi nie ma pojęcia, że ta aplikacja nagrywa wszystkie rozmowy bez ich wiedzy.

Obecnie smartfony i inne urządzenia elektroniczne są nieodłączną częścią naszego życia. Wielu osobom z powodzeniem zastępują komputer i z pewnością każdemu ułatwiają życie.

Prawdopodobnie właśnie teraz masz jakiś gadżet w ręce. Na naszych urządzeniach mamy zainstalowane mnóstwo najróżniejszych aplikacji, a jednymi z najczęściej używanych są Facebook i Messenger.

Mało kto czyta regulamin i tego typu rzeczy. Zazwyczaj niczym robot zgadzamy się na wszelkie warunki, zezwalamy na dostęp i klikamy „dalej”, aby jak najszybciej przebrnąć przez instalację. Później nie myślimy nad tym, do czego aplikacja faktycznie ma dostęp.

ap1

Tutaj czeka nas niemiła niespodzianka. Zarówno Facebook, jak i Messenger mają uprawnienia do prawie wszystkiego. Ale wyraziliśmy na to zgodę, prawda? Nie można od razu popadać w paranoję, ale trzeba przyznać, że jest to nieco podejrzane. To, czy większość z nich faktycznie jest niezbędna, może być tematem długich dyskusji.

ap2

Wiele innych aplikacji ma dostęp do podobnych danych. To jednak Facebook i Messenger budzą największe wątpliwości. Jeżeli sprawdzacie na własnych telefonach, przekonacie się, że lista jest bardzo długa. Nie do końca wiadomo po co właściwie aplikacjom potrzebne jest aż tyle uprawnień, ale po rewelacjach, które nieraz słyszeliśmy, cała sprawa wdaje się nieco dziwna.

ap3

Nie od dzisiaj wiadomo, że Facebook śledzi każdy aspekt naszego życia, a prywatność stała się pojęciem abstrakcyjnym. Do czego wykorzystywane są nasze dane oprócz profilowania reklam? Prawdy nie dowiemy się pewnie nigdy. W najlepszym przypadku możemy zrezygnować z korzystania z Facebooka. Z tej opcji skorzysta pewnie mało osób, warto jednak mieć to na uwadze.

Depilacja laserowa: 3 zabiegi
Depilacja laserowa: 3 zabiegi
159,99 zł
600,00 zł
Oferta zakończona!
Depilacja laserowa: 3 zabiegi na wybrane partie ciała od 149,99 zł w Salonie Endorfina w Toruniu

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
2

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz