Home Kategorie Porady Dzięki tej prostej sztuczce skutecznie wybielisz zęby. Potrzebujesz jedynie dwóch składników.

Dzięki tej prostej sztuczce skutecznie wybielisz zęby. Potrzebujesz jedynie dwóch składników.

Wielu z nas marzy o pięknym, filmowym uśmiechu i śnieżnobiałych zębach. Niestety, nie każdego stać na zabiegi u dentysty.

Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z wybielania zębów. Ta prosta sztuczka pozwoli Ci wybielić zęby oraz wzmocni dziąsła i szkliwo. Wszystko dzięki dwóm składnikom, które znajdziesz u siebie w kuchni.

Potrzebujesz jedynie kurkumy i oleju kokosowego. Wystarczy wymieszać 1 łyżkę sproszkowanej przyprawy i 1 łyżeczkę oleju. Olej kokosowy powinno przechowywać się w temperaturze pokojowej. Dzięki temu będzie go łatwo wymieszać z kurkumą.

Od wieków kurkuma jest stosowana jako środek leczniczy w Indiach. Przyprawa ta nie tylko skuteczna jest w uzyskaniu idealnie białych zębów, ale także działa przeciwzapalnie, a także łagodzi obrzęki jamy ustnej i poprawia krążenie w dziąsłach. Olej kokosowy z kolei pomaga w walce z próchnicą i wzmacnia zęby.

zeby1

Uzyskaną pastę nałóż na szczoteczkę i umyj zęby tak, jak zawsze. Nie martw się, kurkuma nie zabarwi Twoich zębów, może to jednak zrobić ze szczoteczką. Po czyszczeniu zębów pozostaw pastę na około 5 minut, a później wyszczotkuj je jeszcze raz zwykłą pastą.

zeby2

Już po pierwszym myciu zauważysz, że zęby są bielsze. Dla długotrwałych efektów warto stosować tę pastę co najmniej 2 – 3 razy w tygodniu.

Źródło: youtube.com

Polmed: markery nowotworowe - ponad 200 lokalizacji
Polmed: markery nowotworowe - ponad 200 lokalizacji
99,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Pakiet badań markerów nowotworowych od 99,99 zł - 200+ lokalizacji w ponad 110 miastach z Centrum Medycznym Polmed

Twoja reakcja?

Super
Super
11
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
7
Smutny
Smutny
2
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz