Home Kategorie Porady 11 niesamowitych zastosowań sody oczyszczonej. Dzięki nim Twój dom będzie lśnił.
2.20K

11 niesamowitych zastosowań sody oczyszczonej. Dzięki nim Twój dom będzie lśnił.

Soda oczyszczona ma niezliczoną ilość świetnych zastosowań. Mało kto jednak zna je wszystkie.

Przede wszystkim sody używamy do pieczenia. Substancja ta jednak świetnie sprawdzi się w czyszczeniu wielu ciężkich plam i zabrudzeń. To wszystko za niewielką cenę.

#1. Usunie plamy po wodzie ze stali nierdzewnej

soda1

Plamy pojawiające się na stali nierdzewnej mogą być bardzo ciężkie do usunięcia. Na lodówce czy zmywarce pojawiają się zacieki wody, które wyglądają nieestetycznie. Niestety, nie da się rozwiązać tego problemu suchą ani mokrą ścierką. Najlepiej wyczyścisz te powierzchnie mieszanką octu, sody oczyszczonej, soku z cytryny i oliwy z oliwek. Tak przygotowaną pastę wetrzyj w powierzchnie ze stali nierdzewnej, a później wytrzyj do sucha.

#2. Pozbądź się brudu z rusztu piekarnika

soda2

Spalony tłuszcz lub resztki spalonego ciasta mogą zalegać na ruszcie i wytwarzać brzydki zapach przy każdym skorzystaniu z piekarnika. Im dłużej będziesz zwlekać z czyszczeniem, tym trudniej będzie się jej pozbyć. Dzięki sodzie oczyszczonej w mgnieniu oka przywrócisz dawny blask wnętrzu swojego piekarnika. Spryskaj ruszt octem, a następnie posyp go sodą oczyszczoną. Na mniej więcej 10 minut wstaw go do gorącej wody. Po tym czasie wyszoruj ruszt ostrą gąbką i zmyj zalegający tłuszcz.

#3. Wyczyść wnętrze piekarnika

soda3

Zapomnij o chemicznych środkach do czyszczenia piekarnika i lepiej wykorzystaj rzeczy, które masz w kuchni. Przygotuj pastę z płynu do mycia naczyń, sody oczyszczonej i wody. Płyn szybko rozpuści spalone resztki jedzenia, a soda zapewni delikatny grunt do szorowania. Nanieś pastę na brudne wnętrze piekarnika i zostaw na minimum pół godziny. Później dokładnie wytrzyj wilgotną, a następnie suchą szmatką.

#4. Umyj półki w lodówce

soda4

Nie ma nic lepszego, niż widok pięknej, czystej lodówki. Niestety, po pewnym czasie półki zaczynają brudzić się i lepić. Na szczęście wystarczy wyciągnąć wszystko z wnętrza i ją wyłączyć. Teraz trzeba wykorzystać ocet i sodę oczyszczoną. Przetrzyj półki i brudne ściany lodówki, a substancję pozostaw na kilka minut. Później wytrzyj i ciesz się świeżą i czystą lodówką.

#5. Wyczyść zlew

soda5

Przygotuj peeling z sody oczyszczonej i wyczyść swój zlew. Wystarczy przez kilka minut szorować zlewozmywak sodą zmieszaną z kilkoma kroplami olejku eterycznego. Posyp zlew sodą, szoruj i spłucz.

Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
Badania laboratoryjne: pakiet podstawowy lub rozszerzony
49,99 zł
102,00 zł
90 dni
do końca oferty!
Badanie krwi: pakiet profilaktyczny od 49,99 zł i więcej opcji w Laboratorium Analitycznym QuickLab (do -56%)

Dalsza część artykułu na następnej stronie…

Twoja reakcja?

Super
Super
4
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
3
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz