Home Kategorie Porady Każde dziecko powinno mieć w swoim pokoju słoik wypełniony brokatem. Zobacz dlaczego jest im to potrzebne.
2.48K

Każde dziecko powinno mieć w swoim pokoju słoik wypełniony brokatem. Zobacz dlaczego jest im to potrzebne.

Słyszeliście kiedyś o „magicznych słoikach’? Jest to inicjatywa Marii Montessori, która była włoskim pedagogiem, lekarzem, psychiatrą oraz specjalistką od wychowania dzieci.

Wymyśliła sposób na to, jak nauczyć maluchy radzenia sobie z emocjami. Dzieci nie zawsze sobie z nimi radzą, a my nie zawsze świecimy przykładem.

Jeżeli dziecko wraca do domu złe i obrażone, bo na przykład dostało gorszą ocenę albo pokłóciło się z przyjacielem, warto zastosować pomysł z „magicznym słoikiem na emocje”.

brokat1

Czego będziesz potrzebować?

  • czysty słoik z zakrętką,
  • ciepła woda,
  • 3 brokatowe kleje (każdy w innym kolorze),
  • odrobina mydła w płynie,
  • ewentualnie różne błyszczące gwiazdki i inne elementy, które służą do ozdoby i są drobne.

brokat2

Przygotowanie takiego słoiczka jest banalnie proste. Wystarczy wlać wodę do 3/4 wysokości, wycisnąć do środka brokatowe kleje, wrzucić błyskotki i dolać nieco mydła w płynie. Zamknij słoik i wstrząśnij jego zawartością tak, aby wszystko się wymieszało, a następnie idź ze słoikiem do pokoju dziecka i przeprowadź z nim rozmowę:

brokat3

Wytłumacz dziecku, że słoik odzwierciedla to, co dzieje się w jego głowie, gdy jest zdenerwowane, smutne czy złe.

Wyjaśnij, że każdy kolor brokatu oznacz coś innego, np. złoty za myśli, czerwony za emocje, a zielony za zachowania. Kiedy dziecko jest spokojne, wszystko w słoiku jest ładnie poukładane i leży na dnie, ale gdy dziecko jest wzburzone (w tym momencie potrząśnij słoikiem) tworzy się chaos.

Tak też działają nasze emocje. Musimy przeczekać, aż miną nerwy i dopiero wtedy na spokojnie oddzielić myśli i zachowania od nich. Każde dziecko powinno być właścicielem takiego słoika, a i nam, dorosłym nie zaszkodzi postawić jeden w sypialni 😉

brokat4

Oczyszczania wodorowe twarzy
Oczyszczania wodorowe twarzy
99,99 zł
400,00 zł
63 dni
do końca oferty!
Zabieg oczyszczania wodorowego twarzy AquaSure H2 od 89,99 zł i więcej opcji w MEDICAL PREMIUM – 4 miasta

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz