Home Kategorie Ludzie Młoda kobieta zaprosiła bezdomnego na jedzenie. Później dał jej liścik, który zmienił wszystko.

Młoda kobieta zaprosiła bezdomnego na jedzenie. Później dał jej liścik, który zmienił wszystko.

Ciężko uwierzyć, że każdy kto trafia na ulicę jest tam z wyboru. Większość z nas patrzy jednak na bezdomnych z obrzydzeniem.

Ale nie Casey Fischer. Ona ma nieco inne podejście. Pewnego dnia minęła bezdomnego mężczyznę, który zbierał drobne na ulicy. Chwilę później wszedł do restauracji Dunkin’ Donuts, gdzie siedziała kobieta. Okazało się, że mężczyzna uzbierał zaledwie dolara.

Casey zaoferowała, że kupi mężczyźnie kawę i bajgla. Mimo iż z początku opierał się, bezdomny w końcu przyjął propozycję kobiety. Później zapytała go czy nie chciałby usiąść z nią przy stole.

Mężczyzna, który miał na imię Chris był zszokowany. Postanowił jednak, że przysiądzie się do Casey,.

Opowiedział jej, jak zazwyczaj ludzie patrzą na niego z góry tylko dlatego, że jest bezdomny. Przyznał też, że do tego stanu doprowadziły go narkotyki i że nienawidzi siebie za to.

To może Cię zainteresować:  Zobacz co Piotr Żyła zrobił dla Kamila Stocha. Piękny gest.

Chris nadal miał marzenie, aby zostać człowiekiem, z którego jego matka mogłaby być dumna. Zmarła na raka wiele lat wcześniej, ale nadal chciał dobrze żyć ze względu na nią.

Casey i Chris rozmawiali przez ponad godzinę, gdy kobieta zorientowała się, że musi wracać na zajęcia.

Gdy tylko wstała od stolika, Chris poprosił, aby poczekała moment, gdy on napisze coś na kartce. Wcisnął jej liścik w dłoń i przeprosił za swoje okropne pismo. Wtedy ich drogi się rozeszły.

Gdy kobieta odwinęła kawałek papieru, zrozumiała, że zrobiła coś o wiele ważniejszego, niż nakarmienie bezdomnego człowieka.

To może Cię zainteresować:  9-letnia dziewczynka odkurzała samochody, aby zarobić na deskorolkę. Jeden z klientów zrobił coś strasznego...

Na kartce było napisane: „Chciałem się dzisiaj zabić, ale dzięki tobie tego nie zrobię. Dziękuję, jesteś wspaniałą osobą.”

Czasami wystarczy prosty gest, odpowiedni dobór słów czy nawet zwykły uśmiech, aby dokonać zmiany, którą nawet ciężko sobie wyobrazić.

Pamiętaj o tym, gdy następnym razem spotkasz kogoś, kto wygląda na przygnębionego lub nie czuje się tak dobrze, jak Ty. Nie masz pojęcia, co dzieje się w jego życiu. Jedno jest jednak pewne, każdy bez wyjątku zasługuje na odrobinę współczucia i miłości.

Kurs Online: coaching z certyfikatem
Kurs Online: coaching z certyfikatem
49,00 zł
229,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Kurs Online: profesjonalny coaching z zaświadczeniem MEN za 49 zł z firmą Online Edukacja (zamiast 229 zł)

Twoja reakcja?

Super
Super
44
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
24
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz