Home Kategorie Porady Marzysz o pięknych i zdrowych zębach? Wyrzuć płyn do płukania ust i zastąp go tym specyfikiem.

Marzysz o pięknych i zdrowych zębach? Wyrzuć płyn do płukania ust i zastąp go tym specyfikiem.

Dla wielu osób płukanie jamy ustnej miętowym płynem jest częścią codziennej higieny. Płyny te jednak okazują się mało skuteczne, a wręcz szkodliwe dla zdrowia.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Bremie wykazały, że częste płukanie ust płynami zwiększa ryzyko wystąpienia raka jamy ustnej i gardła. Dodatkowo, większość z dostępnych na rynku płynów zawiera składniki, które są bardzo szkodliwe dla naszego zdrowia.

Salicylan metylu

Jedna łyżeczka tej substancji może doprowadzić do poważnego zatrucia. Przedawkowanie go może powodować niskie ciśnienie, wymioty, ślepotę i wiele innych dolegliwości.

Alkohol

Alkohol wysusza usta, a to z kolei prowadzi do nieprzyjemnego zapachu. Badania opublikowane w australijskiej prasie medycznej udowodniły, że alkohol, który znajduje się w płynach do płukania ust może doprowadzić do rozwoju nowotworów.

zeby1

Chloroheksydyna

Ten syntetyczny środek antyseptyczny używany jest często w stomatologii. Zwęża on naczynia krwionośne, a to z kolei może doprowadzić do problemów z sercem i układem krążeniowym.

Paraben metylu

Parabeny zawarte także w dezodorantach i innych kosmetykach mogą wywoływać raka piersi.

zeby2

Heksetydyna

Przedawkowanie tej substancji może wywołać długotrwałe zaburzenia układu neurologicznego.

Płyny do płukania ust są więc niewskazane. Istnieją dla nich naturalne alternatywy, które poprawiają stan jamy ustnej bez szkodliwych substancji wymienionych powyżej. Płukanie ust zieloną herbatą skutecznie poradzi sobie z bakteriami, które odpowiadają za powstawanie próchnicy.

zeby3

Całodniowe wejście do sali zabaw
Całodniowe wejście do sali zabaw
17,99 zł
30,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Sala zabaw: nieograniczone czasowo wejście od 17,99 zł w Sali Zabaw Podwodny Świat w Tychach (do -45%)

Twoja reakcja?

Super
Super
5
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz