Home Kategorie Życie Dziecko zostało dłużnikiem ZUS jeszcze zanim przyszło na świat. Gdy się urodziło dopadł je komornik.
7.27K

Dziecko zostało dłużnikiem ZUS jeszcze zanim przyszło na świat. Gdy się urodziło dopadł je komornik.

Dziecko w brzuchu matki zostało dłużnikiem ZUS. Teraz, gdy już przyszło na świat i nieco podrosło, może ścigać je komornik.

zus1

Pewien mieszkaniec Łodzi zostawił po sobie wielkie długi, które w spadku zostawił swojej ciężarnej córce. Kobieta w porę zrzekła się „majątku”, ale zapomniała o jednej ważnej rzeczy.

Jej ojciec zmarł w 2013 roku. Już kilka dni po pogrzebie przyszła mama załatwiła u notariusza wszystkie formalności i była przekonana, że odrzucając spadek na zawsze żegna długi ojca.

Temat jednak powrócił po trzech latach. W 2016 roku ZUS wystąpił o obciążenie długami… wnuczka mężczyzny. Sąd przychylił się do wniosku urzędników, bo kobieta zrzekła się długów jedynie w swoim imieniu, zapominając o nienarodzonym jeszcze wtedy dziecku.

Chłopiec ma teraz 5 lat i już jest obciążany potężnym długiem. Matka wystąpiła o uchylenie odpowiedzialności za swój błąd. Sędzia jednak pozostał nieubłagany. Uznano, że nieznajomość prawa szkodzi i dziecko będzie musiało ponieść wszelkie konsekwencje niedopatrzenia swojej matki.

zus2

Zabieg nawilżająco-liftingujący
Zabieg nawilżająco-liftingujący
69,99 zł
60 dni
do końca oferty!
Wieloetapowy zabieg nawilżająco-liftingujący za 69,99 zł i więcej opcji w Centum Medycznym Laser-Med w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
23

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz