Home Kategorie Porady Cierpisz na bezsenność? Postaw w sypialni te rośliny, a Twoje problemy znikną.

Cierpisz na bezsenność? Postaw w sypialni te rośliny, a Twoje problemy znikną.

Cierpisz na bezsenność? Postaw w sypialni te rośliny, a Twoje problemy znikną.

Problemy ze snem mogą prowadzić do wielu innych problemów zdrowotnych. Wierz lub nie, ale 50% populacji cierpi na bezsenność, co sprawia, że nie mogą wyspać się w nocy i wstać rano.

Istnieją jednak naturalne sposoby, które możesz przetestować, aby poradzić sobie z zaburzeniami snu.

Bezsenność to ciężka choroba, która często wymaga leków nasennych lub nawet mocnych leków na receptę. Jest to uczucie, gdy Twoje ciało chce iść spać, ale Twoje oczy Ci na to nie pozwalają albo gdy śpisz odpowiednio długo, ale i tak jesteś wiecznie zmęczony. Czasami lepiej zacząć od naturalnych, nieszkodliwych sposobów, które mogą Ci pomóc zanim skłonimy się ku terapii lekami.

Jednym ze sposobów na pokonanie bezsenności są odpowiednie rośliny. Wpływają one na nasze ciała i potrafią złagodzić, a nawet wyleczyć bezsenność. Pomagają się zrelaksować, oczyszczają powietrze i w efekcie poprawiają cyrkulację tlenu w organizmie. Czasami przyczynami bezsenności mogą być pogoda lub wzorce snu. Zbyt częste siedzenie do późna może zaprogramować ciało do spania w konkretnych godzinach. Warto więc zmienić swoje nawyki.

Poniżej znajdziesz kilka roślin, które mogą pomóc Ci pokonać bezsenność:

Jaśmin

Ta roślina idealnie pasuje do sypialni. Oprócz poprawiania jakości snu, ma ona naturalny, przyjemny zapach, który wspomoże Twój mózg następnego dnia.

Aloes

Aloes ma mnóstwo pozytywnych właściwości. Roślina ta pomaga dbać o skórę, zmniejszając rozstępy, plamy i nawilżając ją. W kwestii snu jednak aloes w nocy rozprowadza tlen, co sprawia że czujesz się lepiej i łatwiej Ci zasnąć.

Lawenda

Lawenda oczyszcza powietrze oraz potrafi zredukować stres i w efekcie złagodzić objawy bezsenności.

Sansewieria gwinejska

Jeśli masz problemy z układem oddechowym ta roślina będzie idealnym wyborem do sypialni. Sansewieria potrafi leczyć problemy oddechowe, zapobiega podrażnieniom oczu i bólom głowy. Oprócz tego filtruje powietrze w pomieszczeni, dzięki czemu łatwiej się oddycha.

Bluszcz pospolity

Ta roślina będzie najlepsza dla ludzi, którzy chorują na astmę lub mają inne problemy oddechowe. Bardzo łatwo się ją hoduje, a eksperci udowodnili, że radzi sobie ona z problemami układu oddechowego. Bluszcz to najlepiej filtrująca powietrze roślina.

Źródło: healthybuilderz.com

Lot widokowy szybowcem
Lot widokowy szybowcem
149,99 zł
22 dni
do końca oferty!
Lot widokowy szybowcem za wyciągarką za 149,99 zł z Aeroklubem Rybnickiego Okręgu Węglowego w Rybniku

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz