Home Kategorie Zdrowie Mnóstwo osób trzyma telefony w kieszeni spodni. Ten nawyk może być nawet śmiertelny.
4.82K

Mnóstwo osób trzyma telefony w kieszeni spodni. Ten nawyk może być nawet śmiertelny.

Wiele osób nie wierzy w to, że telefon komórkowy może być niebezpieczny. Postaramy się udowodnić, że promieniowanie telefonów jest nie tylko niebezpieczne, ale wręcz śmiertelne.

Dr Devra Davis wyjaśnia, jak telefon przez swoją zdolność do zakłócania rezonansu i ingerencji w naprawę DNA wpływa na organizm.

tel1

Ostrzeżeniami niech będą historie młodych kobiet, które bez czynników ryzyka zachorowały na raka piersi. Sprawa została ujawniona w Environmental Health Trust. Okazało się, że młoda kobieta miała nawyk trzymania telefonu komórkowego w staniku.

Dwóch specjalistów od nowotworów, Robert Nagourney i John West stwierdziło, że był tylko jeden czynnik, który mógł przyczynić się do powstania raka piersi. Rozmieszczenie komórek rakowych pasowało idealnie do kształtu telefonu komórkowego.

tel2

Historia ta niech będzie ostrzeżeniem nie tylko dla innych kobiet, które trzymają telefony w biustonoszach, ale również dla tych, którzy noszą je w kieszeniach lub innej części garderoby. Warto też wiedzieć, że najbardziej na promieniowanie narażone są miejsca oddalone od nadajnika o około 15 cm.

tel3

Badania z 2009 roku wykazały, że noszenie telefonu komórkowego na biodrze może osłabić obszar miednicy. Wykorzystując promienie rentgenowskie badano gęstość kości miednicy u 150 mężczyzn, którzy nosili telefony komórkowe na pasku.

Mężczyźni ci trzymali tam telefony średnio po 15 godzin dziennie przez 6 lat. Naukowcy odkryli, że gęstość kości w tamtym obszarze była obniżona.

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że dopóki telefon jest włączony, emituje promieniowanie, nawet jeśli z niego nie korzystamy.

tel4

Z kolei inne badania wykazały, że promieniowanie emitowane przez komórki może wpływać na ilość spermy oraz jakość i ruchliwość plemników.

Promieniowanie to zwiększa wytwarzanie reaktywnych form tlenu przez plemniki, zmniejszając w rezultacie ich ruchliwość i żywotność, a w końcu skutkując fragmentacją DNA. Oprócz tego w tym obszarze znajduje się wiele wrażliwych organów, w tym wątroba, nerki i pęcherz moczowy. Każdy z nich jest podatny na promieniowanie.

Izraelscy badacze poinformowali, że w ciągu ostatnich 30 lat mocno wzrosła częstotliwość występowania nowotworów gruczołów przytarczyc. Gruczoł ten położony jest najbliżej policzka. W tym miejscu zazwyczaj trzymamy telefony podczas rozmowy.

WHO klasyfikuje promieniowanie telefonów komórkowych jako czynnik rakotwórczy klasy B.

tel5

Szacuje się, że obecnie na świecie jest 5,9 miliarda telefonów komórkowych. Oznacza to, że 87% populacji jest ich posiadaczami. W dniu 31 maja 2011 r. Światowa Organizacja Zdrowia oraz Międzynarodowa Agencja Badań nad Rakiem wydała raport potwierdzający, że telefony komórkowe mogą powodować raka, klasyfikując jego pole elektromagnetyczne jako “potencjalnie rakotwórcze wobec ludzi”.

tel6

Dzieci i nastolatki są najbardziej narażone na zagrożenie, zarówno w przypadku nowotworów gruczołów przytarczyc, jak i nowotworów mózgu, gdyż ich cieńsze kości czaszki umożliwiają promieniowaniu lepszą penetrację.

Promieniowanie może dostać się do śródmózgowia, gdzie guzy są bardziej śmiertelne. Dodatkowo, komórki dziecięce szybciej się odtwarzają, więc są bardziej podatne na agresywne wzrosty komórek.

Jak uchronić się przed szkodliwym wpływem promieniowania?

  • Dzieci nie powinny używać telefonu, jeśli to nie jest konieczne.
  • Jeśli jesteś w ciąży, unikanie lub ograniczanie korzystania z telefonów komórkowych może być szczególnie ważne.
  • Zmniejsz lub wyeliminuj korzystanie z innych urządzeń bezprzewodowych.
  • Nie pozostawiaj telefonu komórkowego przy ciele w trakcie snu.
  • Utrzymuj telefon komórkowy z dala od ciała, gdy jest włączony.

Źródło: healthy-holistic-living.com

Zestaw Fish & Chips
Zestaw Fish & Chips
40,50 zł
54,00 zł
36 dni
do końca oferty!
Zestaw Fish & Chips od 40,50 zł z opcją na wynos lub w dostawie w Może Ryba – Fish & Chips w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
1
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz