Home Kategorie Porady Zobacz jakie korzyści niesie ze sobą moczenie stóp w occie jabłkowym.
2.41K

Zobacz jakie korzyści niesie ze sobą moczenie stóp w occie jabłkowym.

Zobacz jakie korzyści niesie ze sobą moczenie stóp w occie jabłkowym.

Ocet jabłkowy przestał być jedynie kuchennym składnikiem, a stał się rozwiązaniem wielu problemów od zmian skórnych po utratę wagi.

Nie będzie więc niespodzianką, że może on mieć też sporo korzyści dla Twoich stóp. Jeśli doświadczasz bólów stóp lub mięśnie nóg, moczenie ich w occie jabłkowym zagwarantuje Ci ulgę i wiele więcej. Oto kilka przykładów tego, jakie korzyści daje moczenie stóp w occie jabłkowym.

Zwalcza bóle

Spuchnięte i bolące stopy mogą powodować dyskomfort, ale bardzo łatwo sobie ulżysz przy pomocy octu jabłkowego. Jest on znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych, które zmniejszą opuchliznę i bóle. Zmieszaj ze sobą ocet i wodę w proporcjach 1:2, a następnie dosyp kilka łyżeczek soli Epsom. Mocz swoje stopy przez 20 – 30 minut, a pozbędziesz się nieprzyjemnych dolegliwości.

Usuwa brzydki zapach

Jest wiele czynników, które mogą powodować, że Twoje stopy nieładnie pachną. Może to przez to, że ciągle chodzisz w butach, może przez leki, a może przez złą higienę. Taka przypadłość może doprowadzić do wielu niezręcznych sytuacji. Na szczęście możesz pozbyć się smrodu przy pomocy octu jabłkowego. Zmieszaj ze sobą ocet jabłkowy, olej tymiankowy, gorącą wodę i sodę oczyszczoną w misce i mocz swoje stopy przez pół godziny. Ocet usunie stan zapalny, a soda zabije zapach.

Leczy stopę sportowca

Stopa sportowca wywoływana jest przez zakażenie grzybicze, które można łatwo leczyć octem jabłkowym. Wystarczy, że wymieszasz pół szklanki octu i 2 łyżki soli Epsom, a następnie dodasz je do miski wypełnionej ciepłą wodą. Mocz stopy przez 10 minut codziennie. Ten sposób zabije bakterie żyjące na stopach.

Usuwa suchą skórę

Suche i popękane stopy są bardzo nieprzyjemne. Jednym ze sposobów na nawilżenie jest moczenie ich w occie jabłkowym i używanie pumeksu. Nie tylko pozbędziesz się irytującej skóry, ale także polepszysz przepływ krwi w stopach, a to sprawi, że do tej części ciała zacznie trafiać więcej składników odżywczych.

Potrafi usunąć modzel

Modzele mogą pojawiać się na stopach od czasu do czasu. Jeśli jednak zgrubienie robi się zbyt duże, może to powodować dyskomfort i ból. Na szczęście można się ich pozbyć poprzez moczenie stóp w occie jabłkowym. Kwasowość octu sprawia, że modzele rozpadają się, co później ułatwia usuwanie ich pumeksem. Wymieszaj 1 część octu i 2 części ciepłej wody. Mocz stopy przez 20 – 30 minut. Możesz również zamoczyć w mieszance bawełniane kulki i umieszczać je na zmianach. Przymocuj je do skóry i pozostaw na noc. Następnego dnia złuszcz naskórek.

Źródło: healthybuilderz.com

Do 68% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie HF Clinic
Do 68% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie HF Clinic
48,00 zł
120,00 zł
Oferta zakończona!
Do 68% zniżki na: Zabieg na twarz w firmie HF Clinic

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz