Home Kategorie Porady Oto banalnie prosty sposób na wypędzenie wszystkich pająków z domu. Potrzebujesz tylko kilka kasztanów.

Oto banalnie prosty sposób na wypędzenie wszystkich pająków z domu. Potrzebujesz tylko kilka kasztanów.

Mówi się, że pająki przynoszą szczęście, a jeśli jakiegoś zabijemy, pozbawiamy się szansy na radosne życie. Wielu z nas jednak nie lubi ich towarzystwa.

Robi się coraz chłodniej i pająki poszukują schronienia w suchych i ciepłych miejscach. Stąd też przychodzą do naszych domów.

paj1

Zanim jesień na dobre zagości w Twoim mieście warto pójść na spacer i poszukać kasztanów. Mogą posłużyć jako dekoracja w Twoim domu, ale co najważniejsze, odstraszą pająki. Ten naturalny odstraszacz jest bardzo skuteczny. Wystarczy umieścić kilka kasztanów przy oknach, na parapetach czy w kątach.

Dlaczego kasztany odstraszają pająki? Tajemnica tkwi w ich zapachu. Delikatny aromat tych orzechów sprawia, że pająki natychmiast tracą ochotę pojawienia się w kątach czy na ścianach Twojego mieszkania. Jeśli chcesz, żeby ta metoda była jeszcze bardziej skuteczna, przy pomocy wykałaczki lub nożyka możesz wyciąć w kasztanach małe otwory.

View this post on Instagram

#jesień #kasztany

A post shared by @ romiegojego on

Zrobienie dziur w kasztanach sprawi, że substancje odpowiedzialne za zapach będą uwalniać się szybciej. Oprócz kasztanów można też wykorzystać żołędzie. Ich woń również odstraszy pająki.

Białka Tatrzańska: 1-7 nocy z wyżywieniem i spa
Białka Tatrzańska: 1-7 nocy z wyżywieniem i spa
219,00 zł
500,00 zł
34 dni
do końca oferty!
Białka Tatrzańska: 1-7 nocy dla 2-4 osób ze śniadaniem lub wyżywieniem HB, spa i więcej w Malinowym Potoku

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz