Home Kategorie Poruszające Żaden lekarz nie był w stanie zrozumieć dlaczego gardło 10-latki wrzodzieje. Kilka dni po jej śmierci smutna prawda wyszła na jaw.

Żaden lekarz nie był w stanie zrozumieć dlaczego gardło 10-latki wrzodzieje. Kilka dni po jej śmierci smutna prawda wyszła na jaw.

Briony Klingberg była zdrową 10-letnią dziewczynką. Pewnego dnia jednak zachorowała. Jedynym widocznym objawem były wrzody, które pojawiały się w jej jamie ustnej.

Dziewczynka mówiła, że są bolesne i miała coraz większe problemy z połykaniem. Jej matka, Bridget, była bardzo zmartwiona tą sytuacją i postanowiła czym prędzej zabrać córkę do lekarza.

W ciągu kilku dni była z dzieckiem w kilku różnych gabinetach, ale żadne lekarz nie był w stanie prawidłowo zdiagnozować 10-latki. Wtedy też doszło do tragedii.

– „Nie wypiła herbaty, a Briony uwielbiała jeść, więc wiedzieliśmy, że coś jest nie tak” – powiedziała Bridget w wywiadzie dla ABC.

Lekarz w miejscowym szpitalu stwierdził, że jest to wirus lub infekcja. Przepisał leki i zalecił, aby przyjść z Briony następnego dnia. W trakcie kolejnej wizyty stwierdził, że z dziewczynką jest nieco lepiej.

To może Cię zainteresować:  13-latka z Suwałk urodziła. Teraz jest podejrzana o zabójstwo swojego maleństwa.

– „Wszyscy wysyłali nas do domu, więc uznaliśmy, że Briony nie może być bardzo chora. Człowiek wierzy, że jeśli dziecko jest bardzo chore, to zostanie zatrzymane w szpitalu.”

Inny lekarz stwierdził, że dziecko choruje na mononukleozę i podał antybiotyk. Pobrał też krew do badań, a wyniki były „dziwne”. Stwierdził, że rodzice muszą zabrać córkę do szpitala.

gar1

Dla małej Briony było już jednak za późno. Dziewczynka była tak chora, że straciła przytomność przed oddziałem ratunkowym, a następnego dnia zmarła na OIOM-ie. Minął zaledwie tydzień od jej zachorowania.

To może Cię zainteresować:  Kasia Tusk pokazała, co je na śniadanie. Wzburzeni fani zwrócili jednak uwagę na coś innego.

Biopsja wątroby ujawniła rozległą martwice, która wywołana była zakażeniem wirusem opryszczki pospolitej (HSV).

Jeden z lekarzy, który usłyszał o śmierci Briony, stwierdził, że niewielkie owrzodzenie w jamie ustnej dziewczynki nie było „nadzwyczajnie nietypowe”. Tymczasem wirus opryszczki doprowadzał do tego, że jej organy przestały prawidłowo funkcjonować.

Opryszczka na ustach nie jest zaraźliwa i zwykle znika po 1 – 2 tygodniach. Warto pamiętać, że jeśli zauważysz afty, które są bolesne albo jeśli leczenie nie przynosi efektów, powinieneś udać się do lekarza.

Depilacja laserem diodowym
Depilacja laserem diodowym
299,99 zł
90 dni
do końca oferty!
Depilacja laserem diodowym od 299,99 zł w salonie Dermatis w Bydgoszczy

Twoja reakcja?

Super
Super
1
Ha ha
Ha ha
1
Wow
Wow
2
Smutny
Smutny
15
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz