Home Kategorie Poruszające Dostała zaproszenie na klasowy zjazd. Zamiast pojechać, odesłała dosadną wiadomość.

Dostała zaproszenie na klasowy zjazd. Zamiast pojechać, odesłała dosadną wiadomość.

36-letnia Annica pochodząca ze Szwecji otrzymała zaproszenie na zjazd swojej dawnej klasy. Młoda kobieta nie miała jednak zamiaru świętować, tym bardziej ze starymi znajomymi.

Zamiast potwierdzić przybycie, odesłała krótką, ale bardzo treściwą wiadomość.

Zwykle spotkania ze starymi znajomymi ze szkoły należą do tych miłych. Jednak nie zawsze i nie dla wszystkich. Dla osób, które były wyśmiewane i na każdym kroku im dokuczano, mogą być czymś strasznym. Nawet jeśli teraz są już zupełnie innymi osobami, taka trauma potrafi zostać na całe życie. Nie dziwimy się więc, że niektórzy na takie zjazdy nie mają najmniejszej ochoty. Właśnie tak, jak Annica.

kl1

„Kochana 9C,

Dziękuję ogromnie za zaproszenie na zjazd. Dwadzieścia lat minęło od tego czasu i aż ciężko sobie wyobrazić, że to było tak dawno temu. Czasami czuje się tak, jakby to było wczoraj. Miło, że dla Was była to seria pozytywnych wydarzeń i z racji tego chcecie spotkać się i to wszystko jeszcze raz powspominać. Niestety, ja nie miałam podobnych przeżyć. Dla mnie był to najgorszy okres w życiu.

Być może nie pamiętacie, że przepisałam się w ósmej klasie? Chciałam uniknąć ciszy, która nagle zapadała, gdy przechodziłam obok Was na korytarzu. Chciałam uniknąć naśmiewania się ze mnie i złośliwych spojrzeń w klasie. Dla niektórych z Was dokuczanie mi było misją życia. Najśmieszniejsze jest to, że to uczucie nigdy nie zniknie. Nawet po 20 latach. Wciąż słyszę te głosy, gdy mi dokuczaliście i mówiliście, że nic nie jestem warta. Brałam to do siebie, mimo że wiedziałam, że jestem wartościowa. Powtarzane w kółko obelgi i kłamstwa utkwiły w mojej głowie.

W każdym razie, na pewno dziś jesteście dobrymi ludźmi. Być może niektórzy z Was mają dzieci. W takim razie mam nadzieję, że nie budzą się one tak jak ja w czasach gimnazjum z ogromną kluchą w żołądku, która mnie wręcz paraliżowała i bałam się iść do szkoły. Pamiętajcie, że nikt na to nie zasługuje.

PS: Zamiast wydawać pieniądze na podróż na zjazd, 200 euro przekazałam na rzecz organizacji, która pomaga ofiarom mobbingu.”

Każdy, kto to przeczytał, powinien teraz zrobić sobie rachunek sumienia. Zastanówcie się nad tym czy przypadkiem nie byliście jedną z takich osób…

To może Cię zainteresować:  Mąż całuje nieżyjącą żonę a po chwili osuwa się na ziemię. Nikt nie zakładał, że tak to się skończy.

Pamiętajmy też, aby uczyć nasze dzieci szacunku do innych już od najmłodszych lat.

Twoja reakcja?

Super
Super
8
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
1
Smutny
Smutny
14
Zły
Zły
1

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz