Home Kategorie Poruszające „Podpalali ją, podduszali i gwałcili”. Monika przed śmiercią przeszła przez prawdziwe piekło.

„Podpalali ją, podduszali i gwałcili”. Monika przed śmiercią przeszła przez prawdziwe piekło.

Kilka dni temu przed sądem okręgowym w Łodzi rozpoczął się proces trzech mężczyzn.

Oskarżeni są o gwałt ze szczególnym okrucieństwem, pozbawienie wolności, spowodowanie obrażeń ciała i doprowadzenia do śmierci 26-letniej Moniki.

Monika wraz ze znajomymi wynajmowała mieszkanie w Łodzi. 17 lipca zeszłego roku, gdy wracała do niego, spotkała w autobusie dwóch mężczyzn. Po długiej rozmowie jeden z nich zaprosił ją do siebie. 26-latka przystała na propozycję. To kosztowało ją życie.

Już moment po przekroczeniu progu mieszkania mężczyzny, otrzymała pierwsze ciosy. Nie udało się jej uciec. Napastników było trzech: 33-letni Tomasz, 36-letni Sebastian i 33-letni Grzegorz. Oprawcy byli okrutni i bezwzględni. Przez 8 dni młoda kobieta była gwałcona i torturowana.

Bus

W trakcie realizowania swoich chorych fantazji wykorzystywali najróżniejsze narzędzia. To jednak nie wszystko. Kobieta była przypalana papierosami, podduszana, podawano jej narkotyki i znęcano na najróżniejsze sposoby. W telefonie jednego ze sprawców znaleziono drastyczne zdjęcia, która obrazowały skalę przemocy.

To może Cię zainteresować:  W czasie operacji zaszyli jej w brzuchu zacisk chirurgiczny. „Miał kilkanaście centymetrów”.

Po 8 dniach mężczyźni byli znudzeni zabawą. Wyprowadzili kobietę z mieszkania i porzucili. Nie wiadomo czy liczyli na to, że umrze, czy mieli nadzieję, iż nikomu nie powie o tym, co się stało. 26-latka cudem dotarła do swojego mieszkania. Gdy współlokator zobaczył ją, od razu zawiadomił służby i matkę kobiety.

W stanie krytycznym Monika trafiła do szpitala. Personel był w szoku. Nie widzieli nigdy wcześniej czegoś podobnego. Niestety, w rany wdało się zakażenie. Wycieńczona kobieta zmarła miesiąc po feralnym spotkaniu.

Project "Medicine through my eyes"

Policja bardzo szybko namierzyła i zatrzymała sprawców. Sprawę prowadziła prokuratura rejonowa Łódź – Widzew. Jednak, gdy jeden z napastników został zwolniony z aresztu, prokurator generalny Zbigniew Ziobro przekazał ją do prokuratury okręgowej w Łodzi. Wcześniej odwołał zastępce prokuratura rejonowego, który pełnił nadzór nad postępowaniem.

Zlecono dodatkowe oględziny mieszkania jednego ze sprawców i kolejne przesłuchania. Niestety śledczy nie mogli już poznać wersji Moniki przez co kara dla oprawców mogła okazać się o wiele niższa. Mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące, a następnie usłyszeli zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem. Za to groziło im 12 lat. Na szczęście po zaostrzeniu przepisów Kodeksu Karnego mężczyznom grozi nawet dożywocie.

To może Cię zainteresować:  22 lata temu Patrick Swayze zatańczył ze swoją żoną. Miliony osób płakało ze wzruszenia.

COURTS

Oskarżeni przeszli badania psychiatryczne. Biegli uważają, że są w pełni poczytalni i mogą ponieść odpowiedzialność karną za to, co zrobili. W czasie śledztwa żaden z mężczyzn nie przyznał się do winy. Potwierdzili jednak, że w czasie, o którym mowa w zarzutach, mieli styczność z pokrzywdzoną. Złożyli także wyjaśnienia, śledczy uważają jednak, że nie znajdują one potwierdzenia w zgromadzonym materiale dowodowym.

Dieta Standard, Vege, Sport
Dieta Standard, Vege, Sport
107,00 zł
162,00 zł
60 dni
do końca oferty!
Dieta Standard lub Vege z dostawą od 107 zł i więcej opcji z firmą Smakofit Catering Dietetyczny (do -34%)

Twoja reakcja?

Super
Super
17
Ha ha
Ha ha
7
Wow
Wow
14
Smutny
Smutny
591
Zły
Zły
1519

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz