Home Kategorie News Rydzyk znowu dostanie ogromne pieniądze od PiS-u. Ludzie są wściekli.

Rydzyk znowu dostanie ogromne pieniądze od PiS-u. Ludzie są wściekli.

Rydzyk znowu dostanie ogromne pieniądze od PiS-u. Ludzie są wściekli.

Tadeusz Rydzyk ciągle pozostaje jedną z najbardziej kontrowersyjnych polskich duchownych. Opinię publiczną bulwersują działania biznesowe księdza, którego projekty otrzymują ogromne dofinansowania.

Jak wynika z najnowszych doniesień, na konta organizacji Rydzyka już wkrótce trafią kolejne olbrzymie kwoty. Duchowny jest w czołówce najbardziej przedsiębiorczych duchownych w naszym kraju. Jego szkoła, fundacja i media rocznie obracają milionami złotych, co czyni z Rydzyka jednego z najbardziej wpływowych biznesmenów w Polsce.

Za każdym razem, gdy do redemptorysty spływają pieniądze z rządowych źródeł, spora część opinii publicznej wyraża swoje oburzenie i niezadowolenie. O kolejnych pieniądzach dla księdza poinformowało właśnie Ministerstwo Sprawiedliwości.

Już w zeszłym roku, gdy na projekty duchownego przeznaczono ok. 787 tysięcy zł z Funduszu Sprawiedliwości, miliony ludzi było oburzone. Pieniądze rozdzielane w tym zakresie przez resort Zbigniewa Ziobry powinny bowiem trafiać m.in. do ofiar przestępstw. Zamiast tego rozdysponowano je w dużej mierze między organizacje związane z osobami duchownymi.

Mimo iż opinia publiczna była oburzona, a swoje niezadowolenie wyraził nawet Rzecznik Praw Obywatelskich, zarzucając resortowi łamanie prawa, ojciec Rydzyk niedługo po raz kolejny otrzyma sporo pieniędzy z tego samego źródła. Nadal nie wiemy ile dokładnie, ale krajowi dziennikarze twierdzą, że sumy te będą ogromne, podobne do tych z zeszłego roku, jeśli nie wyższe.

Ogromne pieniądze trafią prawdopodobnie na konta fundacji Lux Veritatis i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Miały się one trafić na specjalnej liście, która wskazała wybrane przez Zbigniewa Ziobrę i jego współpracowników organizacje.

– „O wysokości kwoty przyznanej dotacji oraz o szczegółach zawarcia umów podmioty zostaną poinformowane w oddzielnej korespondencji” – poinformowano w oficjalnym komunikacie dotyczącym rozstrzygnięcia konkursu.

Sam Tadeusz Rydzyk nie skomentował nadal publicznie tego faktu. Wielu internautów nie ukrywa, że są naprawdę wściekli.

Źródło: pikio.pl

eKurs: Java + SQL
eKurs: Java + SQL
29,00 zł
99,00 zł
30 dni
do końca oferty!
Kurs online: pakiet kursów online Java + SQL z dyplomem od 29 zł z firmą Expose

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
5
Wow
Wow
5
Smutny
Smutny
0
Zły
Zły
20

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz