Home Kategorie Poruszające Sfotografowali swojego 4-letniego syna tuż przed śmiercią. Mieli powód, aby rozpowszechnić zdjęcie.

Sfotografowali swojego 4-letniego syna tuż przed śmiercią. Mieli powód, aby rozpowszechnić zdjęcie.

Historia tego małego chłopca poruszyła cały świat. Alfie trafił do szpitala, a 2 tygodnie później zmarł. Rodzina postanowiła opublikować wstrząsające zdjęcie syna, które zrobiono, gdy wpadł w śpiączkę.

Alfie poszedł do szkoły po raz pierwszy 3 września. Gdy wrócił, powiedział rodzicom, że już nie może się doczekać, gdy pójdzie do niej kolejny raz. Niestety, los chciał inaczej…

sm1

Gdy przyszedł wieczór, chłopiec zaczął się źle czuć. Na jego ciele pojawiła się purpurowa wysypka. Rodzice wiedzieli, że coś jest nie w porządku i zabrali syna do szpitala.

Na miejscu okazało się, że 4-latek zaraził się dwoinką zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych. Jak to się stało? Alfie przyszedł na świat w 2014 roku i nie został objęty programem darmowych szczepień przeciwko meningokokom. Oczywiście rodzice mogliby zaszczepić dziecko na własną rękę, ale kosztowałoby ich to spore pieniądze.

To może Cię zainteresować:  98-letnia kobieta wciąż „wypadała z wózka”. Jej córka zamontowała ukryte kamery i odkryła coś przerażającego.

Rodzice nie zdawali sobie sprawy z tego, jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą ta niebezpieczna choroba. Dzisiaj przyznają, że gdyby wiedzieli ile cierpienia przyniesie ich dziecku zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, postąpiliby inaczej i zaszczepili syna.

sm2

Infekcja była tak poważna, że Alfie wpadł w śpiączkę. Skutki choroby były widoczne również na zewnątrz. Skóra 4-latka zrobiła się fioletowa. Jakby tego było mało serce chłopca dwa razy odmówiło posłuszeństwa.

Lekarzom udało się ustabilizować dziecko i jego serce zaczęło pracować bez pomocy aparatury. Wydawać by się mogło, ze wtedy zażegnano największy problem.

Niestety dwa tygodnie później lekarze musieli przekazać rodzicom przerażające wieści. Kolejne narządy Alfiego przestały działać, a to doprowadziło do jego śmierci.

To może Cię zainteresować:  Masz bliznę po szczepieniu na ramieniu? Oto prawda o jej pochodzeniu.

sm3

Ciocia chłopca stworzyła specjalną zbiórkę. Zebrane pieniądze miały trafić do rodziców, aby byli w stanie pokryć koszty pogrzebu. Reszta miała trafić na konto fundacji, która zajmuje się walką z meningokokami. Rodzice małego Alfiego apelują, aby inni rodzice szczepili swoje dzieci, póki mają okazję, nim będzie za późno. W tym celu opublikowali zdjęcie swojego umierającego dziecka, aby pokazać innym jakie konsekwencje niesie ze sobą ta choroba.

Skok ze spadochronem w tandemie
Skok ze spadochronem w tandemie
719,99 zł
360 dni
do końca oferty!
Skok ze spadochronem w tandemie dla 1 osoby od 709,99 zł w Sky Camp Spadochronowym Klubie Sportowym

Twoja reakcja?

Super
Super
0
Ha ha
Ha ha
0
Wow
Wow
0
Smutny
Smutny
10
Zły
Zły
0

Podziel się ze znajomymi!

Zostaw swój komentarz